Юрій Ванетик поділився інформацією про основну мету, з якою президент США Дональд Трамп вирішив підняти питання митних тарифів.

Цю інформацію Юрій Ванетик виклав у своєму блозі. Пропонуємо читачам висловлювання автора без будь-яких редакційних зауважень.

Президент США Дональд Трамп тимчасово призупинив запровадження підвищених мит для ряду країн на термін 90 днів. Водночас, щодо Китаю він вирішив не робити жодних винятків.

Американці звертають увагу на економістів, які займають важливі позиції в цій сфері. Часто можна почути цитати Мілтона Фрідмана, видатного експерта в економіці. Економісти з Чиказької школи, які виступають за вільний ринок, часто стають об'єктом уваги. Вони, незалежно від політичних переконань — ліберали, консерватори або центристи — вважають, що торгові війни та митні тарифи у довгостроковій перспективі є невірними рішеннями, які можуть завдати шкоди економіці. Багато хто з критиків у нашій країні висловлює невдоволення такими радикальними заходами.

Існує певна група патріотів, які вважають, що мита – це позитивний крок. Вони стверджують: "Давайте виробляти в США, давайте карати ті країни, які експлуатують нас, зневажають нас і продають нам товари без належної поваги. Нехай вони почнуть щось робити".

Наш ринок зазнав падіння. В даний момент всі висловлюють думку, що ціни на автомобілі зростуть, а це, в свою чергу, спричинить підвищення вартості вживаних машин, навіть тих, які не такі вже й старі, а лише кілька років у використанні. Люди не бажають, щоб товари, якими вони користуються, ставали дорожчими. Тож, звісно, це викликає негативну реакцію і ринок не реагує на це позитивно. Будь-які жорсткі обмеження в торгівлі викликають проблеми. Хоча, здавалося б, намагаються зменшити податки і підтримати компанії, фермерів та інших виробників у США, пропонуючи їм різні пільги. Але це не є справжнім балансом. На мою думку, мита – це тимчасовий захід, спрямований на шокування. Це може бути частково експериментом, частково загрозою та спробою привернути увагу. Це схоже на ситуацію, коли за столом хтось починає голосно кричати, а ти просиш: "Будь ласка, вислухай мене", але тебе не чують. Тоді ти стукаєш по столу, а згодом раптом ллєш воду чи розбиваєш тарілку. Усі шоковані, але увага прикута до тебе. Звісно, "розбивання тарілок" – не найкращий спосіб, проте він привертає увагу. Можливо, те ж саме відбувається і зараз.

Багато людей у Сполучених Штатах вважають, що митні збори можуть бути небезпечними і ризикованими. Адміністрація Трампа прагне використовувати їх як інструмент для стимулювання внутрішньої торгівлі та виробництва, а також для зниження відсоткових ставок у банківській сфері. Хоча це має потенціал для позитивного впливу на економіку, існує чимало тих, хто переконаний, що такі дії можуть завдати шкоди.

Багато ідей у цьому контексті походять з економічних теорій 1980-х років, які вважаються вже застарілими. Патріоти та внутрішні виробники вважають, що зниження банківських ставок призведе до збільшення споживчих витрат, що, у свою чергу, повинно підняти ринок нерухомості. Проте наслідки застосування мит для зміни геополітичної ситуації та наших позицій на міжнародній арені можуть бути дуже ризикованими. Багато людей вважають таку політику хибною. Цю думку, зокрема, висловлює The Wall Street Journal.

Підвищення мит без зниження податків завдасть серйозних збитків. Очікується, що це мито призведе до зниження податків. Ідея "Make America Great Again" у тому, щоб фермери та виробники всередині країни отримували нагороду за те, що наймають американців, виробляють продукцію в США.

Зниження банківських інтересів та податків - ось чого прагнуть. Також хочуть, щоб країни, які продають нам товари та користуються нами, не "виїжджалина халяву", як кажуть, не користувалися нами так сильно. Це теж один із аргументів.

Джером Пауелл, голова Федеральної резервної системи США, висловлює занепокоєння щодо серйозних ризиків, пов'язаних з інфляцією. Експерти з Інституту Катона, що дотримується консервативних поглядів, з якими я добре знайомий, вважають, що цей крок є невдалим. Ці лібертаріанці виступають за вільний ринок і економічну свободу. Вони попереджають, що підвищення мит негативно вплине на американські родини, сповільнить зростання бізнесу, а також зменшить обсяги експорту та виробництва. Крім того, варто очікувати відповідні дії з боку інших країн, які можуть підвищити ціни на свої товари. Саме тому такі відомі торгові експерти, як Колін Гребоу та Скот Лімсіком з Інституту Катона, вважають це серйозною помилкою.

Юрій ВАНЕТИК, адвокат, політичний стратег, член Ради директорів міжнародної правозахисної агенції West Support, старший науковий співробітник Claremont Lincoln University (Каліфорнія, США)

#Блог #Фермер #Експорт #Машина. #Бізнес #Економіка #Товари #Каліфорнія #Політик #Геополітика #Американці #Китай (регіон) #Адвокат. #Податок #Консерватизм #Федеральна резервна система #Економіст #Чикаго #Університет Клермонт Лінкольна #Інфляція #Мито (податок) #The Wall Street Journal #Вільний ринок #Інститут Катона #Мілтон Фрідман

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Трамп сподівається на вибачення від Гарвардського університету, заявили в Білому домі.
Білий дім: Трамп вимагає вибачення від Гарварду.
Трамп запроваджує загрозу для Гарварда у вигляді "політичних" податків.
Теги