Заступник керівника Міністерства освіти і науки роз'яснив, що це свідчить про вплив не тільки війни.
Сьогодні в Україні деякі університети пропонують високоякісну та сучасну освіту, тоді як інші все ще залишаються позаду. Причини цього явища не обмежуються лише війною. Про інші фактори розповів у інтерв'ю ZN.UA заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький, з яким спілкувалася Оксана Онищенко.
"Сьогодні ми спостерігаємо певне розділення між закладами вищої освіти, які демонструють високі результати наукової діяльності, впроваджують новітні освітні програми та ретельно відбирають студентів, і тими, що відстають від інших. Це відставання не завжди можна пояснити військовими конфліктами чи розташуванням в зонах, наближених до фронту", - підкреслив Винницький.
За його словами, відставання університетів спостерігається, наприклад, і на заході України. Тоді як інноваційні рішення в освіті пропонують вищі навчальні заклади на сході.
"Ми усвідомлюємо, що спостережуване розшарування не завжди є сигналом для війни, а скоріше відображає різницю в управлінських здібностях керівництв університетів," - підкреслив Винницький.
Нагадуємо, що в міжнародному рейтингу провідних університетів світу, складеному британським виданням Times Higher Education, були представлені 17 українських вищих навчальних закладів. Усього до цього списку потрапили 2092 університети з 115 країн.
На вершині рейтингу найкращих університетів знаходиться Оксфорд, який розташований у Великій Британії. Другу позицію займає Массачусетський технологічний інститут, а третю — Гарвард. Обидва ці навчальні заклади знаходяться в Сполучених Штатах.
#Університет #Сполучене Королівство #Міністерство освіти і науки України #Вищий навчальний заклад #Times Higher Education #Оксфордський університет