В Україну повертаються всі студенти, які брали участь у програмах академічної мобільності, що підтверджує серйозний підхід університетів до відбору молоді для участі в обмінах.
Про це в коментарі Укрінформу повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.
"Зараз у нас стовідсоткове повернення молоді в рамках академічних програм. Це говорить про те, що університети дуже відповідально ставляться до молодих людей, яких вони рекомендують на програми академічної мобільності", -- сказав він.
Лісовий зазначив, що більшість студентів обирають для навчання європейські країни, зокрема Німеччину, Великобританію, Францію та Польщу.
"Цей інструмент справді є важливим для прогресу нашої молоді та загалом для еволюції вищої освіти. Під час поїздок разом зі студентами також беруть участь викладачі, що дозволяє їм обмінюватися знаннями, вивчати організаційні аспекти середовища та ознайомлюватися з сучасними педагогічними методами," – зазначив він.
Він зауважив, що держава також врегулювала питання академічної мобільності для студентів приватних вишів. Зокрема, заявки від кожного приватного закладу освіти розглядаються в індивідуальному порядку.
"Якщо ВНЗ добропорядний, якщо не було дивних кейсів в його історії, то підписується окремий лист на виїзд групи в рамках академічної мобільності й, таким чином, врегульовується це питання", -- сказав він.
За інформацією Укрінформ, у 2025 році вступна кампанія включатиме іспит з методології наукових досліджень для аспірантів, а також з історії мистецтв для магістрів у галузі мистецьких спеціальностей.
#Франція #Університет #Європа #Сполучене Королівство #Укрінформ #Студент #Вища освіта #Німеччина #Вищий навчальний заклад #Держава (політичний устрій) #Ступінь магістра #Аспірантка