В Україні до 2030 року планується закриття близько 50 вищих навчальних закладів. Міністерство освіти поділилося деталями цих трансформацій.

Всі вищі навчальні заклади повинні відповідати критеріям Європейського Союзу.

Україна планує до 2030 року скоротити кількість університетів зі 151 до приблизно 100, шляхом їх об'єднання та перекваліфікації. Майбутні ВНЗ мають відповідати вимогам ЄС та надавати освіту на європейському рівні.

Про це розповів заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький, передає ZN.UA. Зазначається, що наразі в Україні є певна кількість приватних університетів, проте з них лише одиниці надають справді якісну освіту.

"У процесі модернізації освітніх закладів, зокрема під час їх укрупнення, ми будемо враховувати різні критерії. Одним із важливих факторів є відсоток студентів, які отримують державну фінансову підтримку на здобуття вищої освіти. Адже чим вищий цей показник, тим більш привабливим стає заклад для талановитих абітурієнтів," -- зазначає Винницький.

За його інформацією, в Україні налічується 151 університет, що мають державну власність. З них 121 університет підпорядковується Міністерству освіти і науки, а інші управляються різними міністерствами. Крім того, існує також кілька коледжів і наукових закладів для аспірантів.

"Ще в нас є близько 90 приватних університетів, і серед них особливо помітне розшарування: є дуже велика відмінність між топовими приватними університетами (їх на всю країну -- п'ять-шість) і рештою. Топові дають якісну освіту й приваблюють сильних абітурієнтів, до решти вступають переважно ті, хто не може пройти вступний конкурс до державних закладів, і є сумніви в тому, чи такі студенти взагалі мали б здобувати вищу освіту", -- пояснює заступник очільника Міносвіти.

Він підкреслює, що оновлення університетів є еволюційним процесом, який вимагає часу. На даний момент немає мови про те, щоб усі заклади вищої освіти були приведені до єдиного стандарту. Орієнтовно до 2030 року Україна повинна завершити цю трансформацію, щоб створити університети, які відповідатимуть європейським стандартам якості.

"Скільки навчальних закладів нам потрібно? Це дійсно цікаве запитання. Ми оцінюємо потребу приблизно в ста установах, але це не остаточна цифра — вона лише орієнтовна. Наші розрахунки ґрунтуються на демографічних даних. Важливо усвідомлювати, що кожен вищий навчальний заклад, що наразі функціонує в різних регіонах і містах, повинен продовжувати свою діяльність", — зазначає Винницький.

Попередньо "Телеграф" повідомляв, що студенти престижного київського університету страждають від холоду в навчальних аудиторіях.

#Університет #Європа #Київ #Вища освіта #Україна #Міністерство освіти і науки України #Коледж #Вищий навчальний заклад #Європейський Союз #Абітурієнт #Аспірантка #Дзеркало тижня. Україна #Демографія

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги