Українські університети стикаються з загрозою значних скорочень: залишиться менше половини - які напрямки навчання будуть актуальними?

Університети можна класифікувати на три основні категорії.

До 2030 року система вищої освіти в Україні зазнає масштабних змін. Про це розповів заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький в "Дзеркалу тижня".

Реформа передбачає скорочення кількості закладів вищої освіти, їхню модернізацію та перепрофілювання. За прогнозами, із 151 державного університету, 121 з яких зараз підпорядковані МОН, та майже 90 приватних закладів до 2030 року залишиться близько сотні.

Головна мета реформи - підвищення якості освіти та адаптація українських університетів до сучасних світових стандартів. Згідно з новою моделлю, всі ЗВО в Україні поділять на три типи.

Перший тип - традиційні університети. Вони перетворяться на осередки наукової діяльності та освітнього процесу, де активно розвиватимуться програми в галузі гуманітарних та соціальних наук, а також природничих дисциплін. В таких університетах зазвичай існуватимуть автономні медичні факультети або інституції. Наукова база класичних вищих навчальних закладів буде однією з найпотужніших, а більше 40% студентів становитимуть магістри та аспіранти.

Другий тип - прикладні університети, які співпрацюватимуть із бізнесом. У них основну увагу зосередять на практичних дослідженнях і дуальних програмах, що поєднують навчання в аудиторіях із роботою на виробництві. Такі заклади готуватимуть фахівців, готових одразу

залучатися до трудового ринку.

Третій тип - це світоглядні академії, які функціонуватимуть у рамках Liberal Arts або закладів, що спеціалізуються на мистецтві та музиці. Їхнє призначення полягає не лише в підготовці професіоналів, а й у розвитку широкого світогляду у студентів. Серед прикладів таких установ можна назвати Острозьку академію, Києво-Могилянську академію та Український католицький університет.

Реформа також має на меті зміцнення конкуренції серед університетів, що повинно сприяти покращенню якості освіти. Оновлена структура надасть можливість студентам обирати більш персоналізовані навчальні маршрути та суттєво розширить асортимент доступних програм.

Нагадаємо, у школах можуть зникнути математика та природознавство: у чому причина

Нещодавно ми обговорювали, якою повинна бути сучасна профорієнтація в освітніх закладах і яку інформацію варто мати батькам.

#Університет #Студент #Вища освіта #Міністерство освіти і науки України #Математика #Вищий навчальний заклад #Природничі науки #Інфраструктура #Бізнес #Український католицький університет #Києво-Могилянська академія (1659—1817) #Світогляд #Конкуренція (економіка) #Соціальні науки #Ступінь магістра #Аспірантка #Факультет (підрозділ) #Інститут

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги