Чи буде Україна спільно розробляти озброєння зі США? Загородній висловив свої думки щодо переваг і недоліків цього співробітництва.

Американці завжди готові до співпраці, коли помічають щось дотепне.

План президента США Дональда Трампа щодо спільного виробництва зброї з Україною може суттєво вигідно вплинути на нас, оскільки надасть можливість проникнути на ринки озброєнь і зміцнити нові партнерства з геополітичними лідерами.

На YouTube-каналі Telegraf UA інформацію представив керуючий партнер "Національної антикризової групи" Тарас Загородній. Він зазначив, що це може викликати інтерес як для самої України, так і для її міжнародних партнерів.

За його словами, американці мають досить поширену практику - організовувати спільне виробництво зброї з компаніями-розробниками.

Наприклад, відомі "Джавеліни" насправді не є американською розробкою, вони були створені шведами. Згодом США та Швеція почали спільне виробництво. Також слід згадати NLAW, який є результатом співпраці між Швецією та Великою Британією. Щодо NASAMS, то це спільна ініціатива США та Норвегії, де спочатку розробку започаткували норвежці, а потім до них приєдналися американці. Це свідчить про те, що США охоче співпрацюють, коли бачать перспективні ідеї. Наприклад, в сфері стрілецької зброї американці активно закуповують продукцію з Європи, зокрема з Австрії та Німеччини. А щодо Ізраїлю, то тут спостерігається особливо тісна співпраця, зазначає політолог.

Він вважає, що Україні варто використовувати інтерес американців, встановлювати технологічні партнерства та здійснювати обмін інноваціями.

-- Але проблема в тому, що ми повинні нарешті дозволити експорт нашої зброї, бо якщо інвестор купує наше виробництва, як вивезти за кордон ракету або із цим пов'язане. Тобто ми повинні це завжди пам'ятати, щоб підтримувати виробничі цикли у себе, щоб люди і підприємства не їхали за кордон, -- пояснює політичний експерт.

Наступним кроком має стати фінансування наукових розробок, щоб постійно модернізувати створені види зброї.

Держава повинна активно залучати університети, яких у нас є в достатній кількості, і навчати нове покоління інженерів. У Верховній Раді вже відбулося перше читання законопроекту "Defense City", що є позитивним сигналом. Це свідчить про те, що зброя також може слугувати інструментом для створення союзів, – підкреслив керуючий партнер НАГ.

За його словами, маючи безпекові козирні карти, Україна може йти на переговори зі списання боргів та доступу до зброярських ринків.

На мою думку, Україні варто активно займатися освоєнням індійського ринку, оскільки він має величезний потенціал. Будь-який товар, який ми виготовимо, знайде свого покупця там. Це дійсно позитивна новина. Крім того, слід зосередитися на власному виробництві систем протиповітряної оборони. Сподіваюся, що пан Шмигаль, новий міністр оборони, зможе нарешті забезпечити фінансування для виробництва наших зенітно-ракетних комплексів, які вже розробили приватні компанії, — зазначає Тарас Загородній.

На його думку, Україна мусить переймати іноземні технології.

Обмін має відбуватися на рівні технологій, щоб ми змогли досягти систем протиповітряної оборони, подібних до Patriot, які будуть у два рази дешевшими за американські варіанти. Це дозволить нам створити власну інфраструктуру, зменшивши залежність від США та Європи, і стати більш самостійними, підкреслив Тарас Загородній.

Нагадаємо, Дональда Трампа зацікавила українська розробка - дрон-перехоплювач, який збиває російські ударні БПЛА типу "шахед".

#Університет #Європа #Україна #Інженер #Дональд Трамп #Експорт #Німеччина #Північна та Південна Америка #Держава (політичний устрій) #Зброя #Безпілотний літальний апарат #YouTube #Політолог #Політик #Австрія #Американці #Індія #Протиповітряна оборона #Ізраїль #Зенітний ракетний комплекс #Міністр оборони #Норвежці #Шведи #NASAMS #Стрілецька зброя

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Гарвард організує BioFestival на підтримку молодих дослідників.
22 липня відбудеться презентація та обговорення на тему "Роль Німеччини в російській пропаганді на тимчасово окупованих українських територіях".
До 18% від суми витрат: хто може скористатися податковою пільгою на освіту в Україні - Hochu.ua
Теги