
Ейфелева вежа в столиці Франції, зображення для ілюстрації.
Кілька університетів у Франції впровадили заборону на використання комп'ютерів під час лекцій, закликаючи студентів записувати інформацію власноруч. Це рішення стало частиною зусиль країни обмежити вплив цифрових екранів на молоде покоління, повідомляє видання The Times.
Університети висловили бажання знизити рівень відволікання та заохотити студентів до зосередження на навчанні, а не на перегляді соцмереж чи онлайн-покупках. Серед навчальних закладів, які запровадили подібну заборону, є Католицький західний університет.
"Наші викладачі не повинні проводити заняття з учнями, які не зосереджуються," - зазначив його представник.
Схожу заборону, але лише для студентів першого та другого курсів, впровадив відомий Інститут політичних наук.
Факультети філософії та психології в Парижі, а також програма з політичних наук у приватному коледжі в Анжері, що зосереджується на комунікаціях, управлінні та гуманітарних дисциплінах, також запровадили подібну норму. У інших навчальних закладах деякі викладачі самостійно вирішили прийняти таке обмеження.
Жульєн Дамо, викладач у Sciences Po в Парижі, де навчався президент Еммануель Макрон, зазначив, що деякі студенти висловили свої позитивні враження щодо нових змін.
Багато психологів вважають, що написання конспектів вручну допомагає у процесі навчання.
Франція вживає заходів для зменшення використання гаджетів серед молоді, зокрема планує заборонити доступ до соціальних мереж для осіб, які не досягли 15-річного віку. Крім того, держава прагне сформувати культуру виховання дітей без екранів до досягнення ними трирічного віку.
#Франція #Університет #Студент #Президент (державна посада) #Психолог. #Соціальна мережа #Коледж #Вищий навчальний заклад #Психологія #Париж #Гуманітарні науки #Філософія #Політологія #Факультет (підрозділ) #Менеджмент #Вільнюс #Еммануель Макрон #Ейфелева вежа #Sciences Po