По закінченні освітньої реформи в Україні виникнуть три види університетів.

Зменшать кількість університетів і проведуть їхню інтеграцію.

Міністерство освіти і науки України проводить процес реформування вищої освіти, який планують завершити до 2030 року. Університети будуть класифіковані на три категорії. Таку інформацію озвучив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький в інтерв'ю для "Дзеркала тижня", повідомляє НУШ.

На сьогодні в Україні налічується 151 державний університет і 90 приватних навчальних закладів. Після проведення реформи планується зберегти лише сто з них. Міністерство освіти і науки має намір впровадити три категорії вищих навчальних закладів, щоб привести їх у відповідність із європейськими стандартами в контексті вступу України до Європейського Союзу.

Перший тип - класичний університет, у якому розвивають програми гуманітаристики, соціальних наук, природничих спеціальностей. Часто в таких закладах є автономні медичні факультети чи інститути. Класичні університети мають розвинуту наукову інфраструктуру, в найпотужніших з них - понад 40% студентів є магістрами та аспірантами.

Другий вид - це університети прикладних наук, які активно співпрацюють з підприємствами в сфері прикладних досліджень та реалізують дуальні освітні програми.

Третій тип - це академії, що зосереджуються на формуванні світогляду, такі як заклади у форматі Liberal Arts, а також установи, що спеціалізуються на мистецтві чи музиці.

"Прикладом такого підходу є Острозька академія, Могилянка та Український католицький університет. Вони більше нагадують світоглядні центри, які зосереджені, переважно, на бакалаврській освіті і навряд чи можуть стати потужними науковими установами. Проте ці заклади вищої освіти користуються популярністю серед абітурієнтів і відповідають потребам суспільства в підготовці громадян з різнобічним, а часто й критичним мисленням", - зазначив заступник міністра освіти і науки.

Чи не задовольняють традиційні методи навчання ваші сподівання? У нас є для вас альтернатива! Дистанційна школа "Оптіма" пропонує сучасний підхід до освіти. Наші комбіновані уроки, інтерактивні завдання та унікальні навчальні матеріали не лише забезпечують високу якість навчання, але й пробуджують в учнях цікавість до нових знань. Досліджуйте можливості вступу до дистанційної школи та розпочніть захоплюючу подорож у світ знань!

Як пояснює Михайло Винницький, приєднувати консерваторію до університету ніхто не буде, адже музична освіта не передбачає великої вибірковості предметів чи формування кругозору через розвиток широких компетентностей. Натомість гуманітарна, соціально-економічна освіта чи комп'ютерна інженерія можуть бути в широкопрофільному та міждисциплінарному форматі.

#Університет #Студент #Суспільство #Міністерство освіти і науки України #Вищий навчальний заклад #Європейський Союз #Бізнес #Український католицький університет #Світогляд #Соціальні науки #Аспірантка #Факультет (підрозділ) #Прикладні дослідження #Інститут #Інжиніринг

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги