"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)

У кар'єрі Дьюарс-Фарм в Англії археологи виявили п'ять великих слідових доріжок динозаврів. Це нове відкриття відкриває можливості для отримання цінної інформації про те, як ці давні істоти пересувалися та взаємодіяли між собою.

Команда дослідників з Оксфордського та Бірмінгемського університетів виявила в англійському кар'єрі Дьюарс-Фарм близько 200 слідів динозаврів, які налічують 166 мільйонів років. Це відкриття суттєво розширює розуміння людей про найбільших представників ящерів, повідомляє газета Independent.

Археологи під час розкопок знайшли п'ять великих доріжок -- частин "дороги динозаврів", а також наявність інших подібних стежок. Найдовший безперервний ланцюжок слідів перевищував 150 метрів завдовжки, чотири з них залишили травоїдні динозаври завроподи і цетіозавр, двоюрідний брат диплодока довжиною до 18 метрів. П'ятий ланцюжок слідів залишив дев'ятиметровий м'ясоїдний мегалозавр з великими трипалими ногами з кігтями.

Примітно, що на одній з ділянок були пересічні сліди хижака і травоїдного. Це може викликати питання, як саме взаємодіяли тварини.

Команда з більш ніж 100 вчених з університетів Оксфорда і Бірмінгема брали участь у тижневих розкопках у червні 2024 року. Їм вдалося знайти близько 200 слідів, зробити 20 000 фотографій і побудувати 3D-моделі ділянки за допомогою аерофотозйомки з безпілотника.

У 1997 році, під час видобутку вапняку, було виявлено більше ніж 40 груп слідів, деякі з яких мали довжину до 180 метрів. Експерти стверджують, що ці нові знахідки можуть надати важливу інформацію про спосіб пересування динозаврів, їх розміри та інші аспекти їхнього життя.

Сліди настільки чітко збереглися, що ми можемо спостерігати, як бруд під ногами динозаврів зазнавав деформацій. Разом із іншими скам'янілостями, такими як нори, мушлі та рослини, ми зможемо відтворити грязьове середовище лагуни, по якій пересувалися динозаври, – зазначає геолог Дункан Мердок з Музею природної історії Оксфордського університету.

На думку професора палеобіології з Університету Бірмінгема Річарда Батлера, команда археологів дізнається набагато більше нових відомостей і уявлень про важливу частину спадщини Землі.

"Наші 3D-моделі нададуть можливість науковцям поглибити дослідження та відкриють цю захоплюючу частину нашої історії для наступних поколінь," — підкреслив він.

Фокус раніше писав про найдавнішого ссавця, що жив в епоху динозаврів близько 200 млн років тому. Терапсиди мали отвори з боків черепа, там у них кріпилися щелепні м'язи і кістки.

Дослідники раніше встановили, який вид тварин має найтриваліший життєвий цикл на нашій планеті. Найстарішою відомою живою істотою вважаються щитні – це родина маленьких прісноводних раків.

#Університет #Англія #Череп. #Земля #Оксфордський університет #Археологія #Динозавр. #Хижацтво #Бірмінгем #Археологічні дослідження #Незалежний політик #Диплодок #Травоїдні #Викопні рештки організмів #Вапняк #Лагуна #Мегалозавр #Кіготь. #Терапсид #Гнатостомата #Ракушка. #Геологія #Ракоподібні #Прісна вода

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги