У Міністерстві освіти і науки роз'яснили, чому в деяких університетах заробітні плати вищі, ніж в інших.
Виплати для університетських викладачів залежать від числа та якості студентського контингенту в навчальному закладі. У тих випадках, коли доценти отримують близько 12 тисяч гривень, це свідчить про наявні проблеми в управлінні та інших аспектах, зазначив у бесіді з Оксаною Онищенко заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький, якому було поставлено питання в інтерв'ю для ZN.UA.
За словами Винницького, у закладах вищої освіти, де працюють вправні керівники, вже є можливість запрошувати викладати гарних фахівців без прив'язки до тарифної сітки. Остання, пояснив заступник голови МОН, не обмежує зарплат викладачів, це радше певна межа, нижче за яку не можна встановлювати мінімальну винагороду.
Замість цього, в установах, де працюють ефективні керівники, які здатні залучати талановитих студентів, що, в свою чергу, забезпечує додаткове фінансування, можна спостерігати відмінні результати в науковій діяльності, міжнародній співпраці та працевлаштуванні. У таких закладах надбавки до зарплат викладачів можуть досягати 100-150% від базового окладу, а також передбачаються премії за видатні досягнення. Однак, мушу зазначити, що загальний рівень зарплат викладацького складу в країні не може мене задовольнити, зовсім ні, - підкреслив Винницький.
Він також зазначив, що Міністерство освіти і науки не відповідає за виплату зарплат викладачам. Розмір заробітної плати, в першу чергу, залежить від кількості та якості студентів, які навчаються в навчальному закладі.
"В подальшому, відповідно до вказаної формули, конкретна сума, яку навчальний заклад отримує від держави за підготовку кожного студента, коригується в залежності від досягнення певних критеріїв, таких як наукові успіхи, міжнародна співпраця, працевлаштування та інші. Проте основним фактором зал залишається склад студентського контингенту," - підкреслив заступник міністра освіти і науки.
За словами Винницького, якщо у ЗВО мало тих, хто вчиться на бюджеті, а також мало вступників із хорошими балами ЗНО/НМТ, то там будуть малі зарплати. Якщо у закладі також мало тих, хто вчиться за контрактом, тим більше за грантами, тобто з вищими за середній балами ЗНО/НМТ, то там теж будуть малі зарплати.
"Ті заклади, в яких зарплата доцента становить, наприклад, 12 тисяч гривень, вочевидь, не надто привабливі для студента, що свідчить про проблеми насамперед з управлінням, і з успішністю керівництва самого закладу", - зазначив Винницький.
За словами заступника голови МОН, відставання університетів спостерігається, наприклад, і на заході України. Тоді як інноваційні рішення в освіті пропонують вищі навчальні заклади на сході. Тому, зазначив Винницький, розшарування, яке спостерігаємо, - це не обов'язково виклик війни, а радше наслідок відмінної в різних університетах управлінської спроможності їх керівництва.
#Університет #Студент #Сміливіше. #Міністерство освіти і науки України #Вищий навчальний заклад #Українська гривня #Дзеркало тижня. Україна #Зовнішнє незалежне оцінювання #Доцент