Замість традиційних уроків - заняття у формі пар, оцінки за бажанням та можливість відпочити на свіжому повітрі: українська вчителька поділилася п'ятьма враженнями про німецьку школу.

У німецьких школах навчальний процес та оцінювання знань школярів значно відрізняється від системи, що існує в Україні. У початковій школі використовують шестибальну систему оцінювання, де "1" - найвища оцінка, а "6" - найнижча, а за домашні завдання оцінки не ставлять взагалі. Заняття називають парами, а не уроками, і тривають вони 1 годину 30 хвилин.

У розмові з OBOZ.UA українка Поліна Новікова поділилася своїм досвідом. Вона виїхала до Німеччини після початку російського вторгнення і тепер працює в школі в Баварії. Поліна виділила п'ять аспектів німецької освітньої системи, які вразили її і суттєво відрізняються від українських.

Перший день навчання у школі. Для першокласників не заплановано жодних лінійок, і немає чітких вказівок щодо того, як вони мають одягатися. Діти приходять до навчального закладу з конусоподібними картонними пакетами, відомими як "шультюте" (Schultüte), наповненими солодощами або канцелярськими приладдями. Як правило, їх формують батьки самостійно.

Учні різних класів у перший день нового навчального року відвідують школу, щоб зустрітися з друзями та завести знайомства з новими однокласниками і викладачами.

Розклад і тривалість занять. У німецьких школах уроки не тривають по 45 хвилин, як в Україні. Кожне заняття має тривалість 1 годину 30 хвилин. Після цього відбувається 20-хвилинна перерва, потім знову урок, за яким слідує 15-хвилинна перерва.

Розклад формується таким чином, щоб у перших класах учні вивчали не більше чотирьох предметів (уроки розпочинаються о 08:00 і закінчуються о 12:20). У другому класі кількість уроків трохи зростає, проте не перевищує шести.

Оцінка знань. У початковій освіті використовується шестибальна система, де 1 бал вважається найвищим, а 6 – найнижчим, проте цю оцінку переважно не присвоюють учням. Оцінювання починається з другого класу, тоді як у першокласників лише перевіряється виконання домашніх завдань, і їм ставлять смайлики.

На заняттях оцінювання, як правило, не проводять, оцінки ставлять лише за контрольні роботи та тести. По завершенні четвертого року навчання учень отримує табель, з якого стає зрозуміло, які подальші освітні шляхи відкриваються перед ним.

Наприклад, для того щоб продовжити навчання в гімназії, необхідно досягти середнього балу 2,33 з трьох дисциплін (норму підвищили, раніше вона становила 2,66) - це математика, німецька мова та аналог предмета "Я пізнаю світ", - повідомила Новікова.

Виходи на свіже повітря. Усі перерви організовуються на вулиці. Територія навчальних закладів спроектована так, щоб кожна дитина могла насолоджуватися вільним часом на свіжому повітрі. Єдине виключення — це випадки, коли йде сильний дощ чи сніг.

На великій перерві, яка триває 20 хвилин, учні можуть сходити поїсти. На території школи є невеличкий буфет, де продають лише хлібобулочні вироби. Від пекарні приїжджає невеликий фургон, у школу заносять булки і продають за смішними цінами.

Харчування в школах Німеччини має свої особливості. На відміну від українських закладів, де можна купити окремі страви, тут організовані повноцінні обіди, вартість яких становить 3,8 євро (приблизно 167 гривень). Меню включає суп, основну страву, салати без майонезу, свіжі овочі та десерт. Учні мають можливість скуштувати різноманітні місцеві страви, а також міжнародні делікатеси, такі як лазанья, болоньєзе та грецька кухня. На даний момент українські страви в меню не представлені.

Детальне інтерв'ю з Поліною Новіковою буде доступне на OBOZ.UA в суботу, 21 грудня.

Першу частину нашої бесіди з Новіковою можна знайти за цим посиланням.

Як повідомляло видання OBOZ.UA, Поліна Новікова раніше зазначала, що в німецькій освітній системі домінує принцип орієнтації на дитину, що забезпечує сприятливі умови для розвитку та самовираження кожного учня. При цьому навантаження на учнів у Німеччині є менш інтенсивним, ніж в Україні, завдяки чому вони мають достатньо часу як для навчання, так і для відпочинку.

#Росія #Гімназія (школа) #Школа #Овочевий #Дощ #Німеччина #Українці #Салат #Страва (їжа) #Математика #Українська гривня #Кафетерій #Євро #Греція #Сніг #Німецька мова #Баварія #Лазанья #Соус болоньєзе #Суп. #Десерт

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги