Юрій Ванетик поділився інформацією про функції нового спеціального представника США в Україні Кіта Келлогга.

Цю інформацію Юрій Ванетик, адвокат, політичний стратег, член Ради директорів міжнародної правозахисної організації West Support та старший науковий співробітник Claremont Lincoln University (Каліфорнія, США), викладає у своєму блозі.

Обраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп прагне зупинити насильство та відновити мир в Україні. Однак цей мир повинен бути справедливим та безпечним. Таку думку висловив нещодавно новий спеціальний посланник США в Україні, генерал Кіт Келлогг, під час інтерв’ю на каналі Fox Business.

Хто такий Кіт Келлог? Яку функцію він виконує? Які перспективи відкриються після того, як Дональд Трамп офіційно вступить на посаду президента США в січні 2025 року?

Протягом останніх двох десятиліть у Сполучених Штатах зросла значимість осіб, які представляють адміністрацію президента і займаються українськими справами. Їхня роль на сьогодні є навіть більш впливовою, ніж у послів. Тому важливо усвідомлювати, наскільки важливим є це призначення.

Кіт Келлогг вже досить літня людина. Він військовий, працював в адміністрації Майка Пенса, який потім сильно посварився з Трампом. Це було скандально та публічно. Келлог був радником з питань військової та національної безпеки віце-президента Пенса. Однак, мабуть, Келлог залишився поза конфліктом Пенс-Трамп. Він - ультраконсервативний військовий, що багато що пояснює. Він має універсальні якості, які необхідно буде враховувати, і Україна має усвідомлювати його велику значущість та роль.

Наш новообраний президент - це людина, яка цінує прямоту і бажає отримувати інформацію без посередників. Його життєвий шлях тісно пов'язаний з управлінням сімейним бізнесом, виходами на фондовий ринок (хоча й не завжди успішними), а також з діяльністю в будівельній та брендовій сферах у Нью-Йорку. Очікується, що Трамп налагодить безпосередній контакт із Кітом Келлоггом, в той час як Руді Джуліані, більш формальний юрист, ймовірно, не зможе забезпечити таку ж близькість у спілкуванні.

Важливість посади спеціального представника США в Україні не можна переоцінити.

У відносинах з Келлоггом ключовими будуть чіткість та дотримання протоколів. Він - людина похилого віку (йому вже понад 80 років), і тут буде важлива культура правил та ієрархії. Очевидно, Келлогг порозумівся з президентом Трампом, оскільки для США Україна - дуже важлива тема була завжди. Роль Кіта Келлогга буде точно вищою, ніж роль Посла США в Україні. Це, до речі, відносно новий феноменд США і пов'язаний він саме з війною в Україні та Україною, як такої.

Адміністрація Дональда Трампа, слід підкреслити, не розглядає президентів України та Росії як рівноправних партнерів. Це пов'язано як з геополітичними обставинами, так і з потенційними загрозами, зокрема з наявністю ядерних арсеналів у Росії. Імовірно, Трамп намагатиметься знайти спільну мову з Путіним, навіть якщо той буде чинити опір. Водночас, українська влада опиниться під значним тиском. У разі, якщо президент Зеленський відхилить пропозиції Трампа, тиск може посилитися — від скорочення або навіть повного припинення підтримки до введення більш жорстких умов. Якщо Путін відмовиться йти на компроміси, його намагатимуться переконати, шукатимуть інші варіанти, а в найгіршому випадку можуть зробити йому певні поступки. Таким чином, можливі угоди можуть виявитися вигідними для Росії, особливо в найскладніших сценаріях. Для США важливо завершити цей конфлікт і налагодити діалог з Москвою, а ситуація в Україні у цьому контексті не є пріоритетною. Проте публічні висловлювання американських політиків можуть бути стриманими, щоб створити враження, що рішення ухвалюються виключно на користь України та її народу.

Цілком ймовірно, що Україні доведеться погодитися на певні територіальні поступки, що буде відображено в укладеному договорі. Крім того, питання, пов'язані з НАТО, також отримають своє вирішення. Слід зазначити, що Трамп має іншу позицію щодо Росії: незважаючи на всі їхні гріхи, з ними потрібно вести переговори. Тут проявляється певна взаємна повага, якщо так можна сказати. Америка сприймає Україну як сміливу націю, що заслуговує на велику повагу, але не як рівноправного партнера. У кінцевому підсумку, є питання глобального протистояння між режимами Ірану, Китаю, Росії та Заходом. Для США ці питання завжди матимуть пріоритет над територіальною цілісністю України або її прагненням приєднатися до НАТО. З цього випливають відповідні висновки.

Я усвідомлюю, що представники сильного українського народу можуть не поділяти моєї думки щодо загальної оцінки ситуації. Однак я лише відтворюю те, про що ведуть мову у високих кабінетах провідні політики, не вигадуючи нічого нового. Саме так сприймає ситуацію обраний президент Трамп, за якого віддали свої голоси громадяни США — одного з найважливіших союзників України у боротьбі проти агресора.

#Росія #Україна #Володимир Зеленський #Блог #Президент (державна посада) #Юрист #Дональд Трамп #Західний світ #Українська мова #Північна та Південна Америка #НАТО #Бізнес #Нью-Йорк #Озброєння #Каліфорнія #Політик #Нація #Китай (регіон) #Адвокат. #Іран #Національна безпека #Університет Клермонт Лінкольна #Віце-президент Сполучених Штатів #Майк Пенс

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги