Яким чином виглядав університет імені Шевченка в 1860-х роках: архівне зображення Києва.

Однією з найвідоміших архітектурних пам'яток Києва є червоний корпус Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Ця будівля розташована в самому серці столиці і має статус визначної історичної пам'ятки.

Зображення задньої частини корпусу, що датується 1860-ми роками, було представлено у Facebook-спільноті "Клуб корінного киянина". Ця стіна орієнтована на захід.

З цієї частини будівлі відкривається чудовий краєвид на Ботанічний сад імені Олександра Фоміна. Цікаво, що будівництво корпусу та облаштування саду відбувалось практично одночасно. Фундамент будівлі заклали у 1837 році, а сад заснували у 1839 році. Тому з цього боку їх замислювали, як єдиний гармонійний ансамбль. Як можна побачити зі світлини, за два десятиліття з того моменту рослинність уже як слід прижилась і університет буквально потопав у зелені. Швидше за все, стіни університету контрастували з нею так само, як і зараз.

Відомо, що від початку зовнішній периметр університетського корпусу зробили білим. Потім тривали дискусії, чи потрібно їх пофарбувати характерною для Києва жовтою фарбою чи використати якийсь інший колір. Однак зрештою переміг коричнювато-червоний відтінок.

Історики не можуть точно зазначити, коли корпус був вперше пофарбований у червоний колір, так само як і не можуть пояснити, чому саме це яскраве забарвлення було обране. Проте відомо, що університет, ймовірно, набув свого знакового вигляду у 1850-ті роки. Таким чином, на фотографії, ймовірно, будівля вже мала червоний відтінок.

Раніше OBOZ.UA показував, який вигляд мала будівля Верховної Ради у 1941 році - без вікон та без заскленого купола.

#Університет #Київ #Київський національний університет імені Тараса Шевченка #Фундамент (інженерія) #Ботанічний сад #Купол

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Відпустка Урсули фон дер Ляєн у Греції привела до негативної реакції з боку європейського омбудсмена.
Битва за Україну. День тисяча сім.
Розпочато прийом заявок на програму розвитку лідерських навичок через викладання у малих громадах.
Теги