Абітурієнти аспірантури також проходитимуть ЗНО: Міністерство освіти і науки поділилося подробицями.

Винницький відповів, чи буде цього року денна форма навчання в аспірантурі за контрактом.

Цього року в Україні для тих, хто хоче вступати до аспірантури, вперше буде запроваджено окремий вступний іспит із методології наукових досліджень у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Для реєстрації на тестування майбутні аспіранти будуть створювати електронні кабінети, як це роблять вступники після закінчення школи, наголосив заступник міністра освіти й науки Михайло Винницький в інтерв'ю ZN.UA.

На його думку, тільки після успішного проходження цього іспиту абітурієнти отримають можливість взяти участь у вступних випробуваннях в університетах.

"Чи може це стати абсолютно надійним захистом від корупційних проявів під час вступу до аспірантури? Відповідь - ні. На рівні університетів, на жаль, все ще можливе упереджене відбори, так би мовити, своїх кандидатів. Однак цей механізм, безумовно, є покращенням у порівнянні з тими практиками, що існували раніше," - зазначив Винницький.

Він також зазначив, що у 2025 році, як і в попередньому році, денна форма навчання буде доступна лише за рахунок державного замовлення. Ті, хто планує вступати на контрактній основі, зможуть навчатися лише на заочній формі. Винницький підкреслив, що бюджетні місця в аспірантурі будуть розподілені між навчальними закладами на основі об'єктивних критеріїв.

"Кількість місць у кожному закладі залежатиме від того, які є публікації співробітників, можливості для забезпечення наукового керівництва, які були в минулому захисти дисертацій", - додав заступник.

#Університет #Докторська дисертація #Корупція #Аспірантка #Дзеркало тижня. Україна #Зовнішнє незалежне оцінювання

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Дослідження вказує на те, що хакери з Китаю активізували свої кібератаки на тайванську напівпровідникову промисловість.
В Туреччині до тюремного ув'язнення засудили головного опонента Ердогана – мера Стамбула.
Справу Епштейна може бути важко ігнорувати, адже вона ризикує затягнути за собою президентство Трампа: розслідування лише посилило розбіжності серед прихильників MAGA.
Теги