
РБК-Україна інформує про особливості проведення НМТ-2025, включаючи перелік обов'язкових предметів та кількість балів, необхідних для зарахування на бюджетну форму навчання.
НМТ-2025 буде проведено в дві сесії: основна відбудеться з 14 травня по 25 червня, а додаткова – з 14 по 25 липня. Абітурієнти матимуть можливість скласти тести з чотирьох дисциплін: української мови, математики та історії України (усі три предмети є обов'язковими), а також одного з предметів на вибір. Серед варіантів — українська література, іноземна мова, біологія, фізика, хімія або географія.
Учасники основної сесії вже отримали повідомлення у своїх особистих кабінетах щодо часу та місця проведення НМТ. Цю інформацію заборонено розголошувати з міркувань безпеки. Тестування відбудеться в спеціально обладнаних центрах з комп'ютерною технікою.
Тестування відбудеться в один день і буде розділено на два етапи, тривалість кожного з яких становитиме дві години. Між етапами заплановано 20-хвилинну перерву. У випадку повітряної тривоги тестування буде тимчасово зупинено. Якщо тривога триватиме занадто довго, тестування перенесуть на інший день.
Взяти участь у НМТ можна і за межами України - тестування відбудеться у окремих країнах. Здати тест можна лише у спеціально відведених центрах, можливість онлайн-формату не передбачена.
Результати основної сесії будуть оприлюднені до 4 липня, тоді як результати додаткової сесії з'являться до 30 липня.
НМТ-2025 розпочнеться 14 травня (скриншот)
Для успішного проходження НМТ необхідно отримати щонайменше 100 балів. Лише в такому випадку випускник матиме можливість подавати документи для вступу до вищих навчальних закладів України.
Для того щоб отримати бюджетне місце, потрібно здобути не менше 130 балів. Що стосується навчання на контрактній основі, то мінімальні прохідні бали встановлюються окремо кожним вищим навчальним закладом.
Втім, щоб претендувати на бюджетні місця за спеціальностями "Стоматологія", "Медицина", "Педіатрія", "Фармація, промислова фармація", "Медична психологія", "Право", "Публічне управління та адміністрування", "Міжнародне право" та "Міжнародні відносини", конкурсний бал має становити щонайменше 150.
Варто зазначити, що кожен університет має власний поріг для зарахування на бюджетну форму навчання. Минулого року для вступу до Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Києво-Могилянської академії та Кам'янець-Подільського державного університету знадобилося більше 170 балів. Найвищий прохідний бал зафіксовано у приватному університеті "Київська школа економіки" - 188 балів.
Середній бал, необхідний для прийому на державну форму навчання минулого року (скриншот)
Якщо учасник НМТ не подолає мінімального порогу, то може вступити лише у технікуми, ПТУ, коледжі або у деякі університети за кордоном, де не вимагають результатів тестування.
Учасник НМТ може подати апеляцію у разі, якщо під час тестування були виявлені порушення. Регламентна комісія розгляне цю заяву і має право анулювати результати. У такій ситуації учаснику буде надана можливість пройти тестування на додатковій сесії НМТ.
#Університет #РБК-Україна #Українська мова #Коледж #Математика #Вищий навчальний заклад #Бюджет #Біологія #Українська література #Фізика #Хімія #Київський національний університет імені Тараса Шевченка #Києво-Могилянська академія (1659—1817) #Історія України #Географія #Київська школа економіки #Міжнародне право #Кам'янець-Подільський #Стоматологія #Tekhnikum #Аптека #Педіатрія #Медична психологія