Серед причин зростання захворюваності - пандемія COVID-19, зростання населення, кліматичні зміни, конфлікти, стійкість до ліків та інсектицидів, а також нестача фінансування.
У 2023 році було зафіксовано збільшення випадків малярії на 11 мільйонів, загальна кількість досягла 263 мільйонів. Всесвітня організація охорони здоров'я підкреслює, що ця хвороба продовжує становити серйозну загрозу для дітей та вагітних жінок на африканському континенті. Про це повідомляє агентство Reuters у середу, 11 грудня.
Згідно з нещодавнім звітом Всесвітньої організації охорони здоров'я, у 2023 році було зареєстровано близько 11 мільйонів нових випадків малярії більше, ніж у 2022 році.
Згідно з інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, у 2022 році було зареєстровано 597 000 летальних випадків, з яких значна частина припадала на дітей до 5 років в Африці.
Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус наголосив, що ніхто не повинен помирати від малярії, але ця хвороба продовжує загрожувати життю африканських дітей та вагітних жінок.
За даними ВООЗ, значне зниження рівня захворюваності фіксувалося з 2000 до 2015 року, однак наразі прогрес зупинився. Серед причин - пандемія COVID-19, зростання населення, кліматичні зміни, конфлікти, стійкість до ліків та інсектицидів, а також нестача фінансування.
У 2023 році на боротьбу з малярією виділили лише 4 мільярди доларів, тоді як потреба становила 8,3 мільярда.
Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах мавпячої віспи (mpox) в Африці "надзвичайною ситуацією міжнародного значення в галузі охорони здоров'я".
Раніше було відомо, що у студента з-за кордону, який навчається в одному з університетів Харкова, діагностували малярію.
#Університет #Студент #Коронавірус #Медикаментозне лікування #Reuters #Пандемія #Всесвітня організація охорони здоров'я #Африка #Віспа #Малярія #Мінливість та зміна клімату #Інсектицид #Вагітність #Спалах захворювання