У Миколаєві налічується понад 14 тисяч студентів, які здобувають освіту в університетах. Які саме спеціальності пропонуються та де саме проходить навчання – дивіться в інфографіці.

У чотирьох провідних вищих навчальних закладах Миколаєва на бакалавраті та магістратурі навчаються 14,6 тисяч студентів.

Ці відомості зберігаються в Єдиній державній електронній базі освіти, повідомляють "МикВісті".

Ми проаналізували ключові університети, куди вступають абітурієнти. Зокрема Чорноморський національний університет імені Петра Могили, Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова та Миколаївський національний аграрний університет.

Максимальна кількість студентів, які здобувають освіту на бакалавраті в університетах, становить 10 527 осіб, тоді як на магістратурі навчається 4124 студенти.

Розглянемо кожен університет окремо. Педагогічний університет має найменшу кількість студентів, оскільки зараз проходить етап реорганізації. На сьогодні в ньому навчається 1165 студентів. Найбільша кількість студентів зареєстрована в НУК імені адмірала Макарова.

Дослідимо також кількість спеціальностей, характерних для кожного з університетів:

Окремі спеціальності притаманні лише певним навчальним закладам. Наприклад, згідно з даними електронної бази, найбільша кількість студентів, які обрали спеціальність "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка", навчається в Національному університеті кораблебудування імені Адмірала Макарова. Тут на бакалавраті та магістратурі здобувають освіту 1532 студенти.

Ще однією популярною спеціальністю в НУК є "Суднобудування", яку обрали 1138 студентів.

Серед студентів аграрного університету особливо популярними є спеціальності агрономії та агроінженерії, які обрали для навчання 1663 особи.

Ще одна цікава спеціальність, яка зʼявилась у Миколаєві у 2016 році, -- медицина. Єдиний виш, де готують майбутніх лікарів -- ЧНУ ім. Петра Могили. На медичному факультеті там сьогодні навчаються 126 студентів.

5 січня 2024 року на веб-порталі Міністерства освіти і науки України з'явилася інформація про плани щодо злиття Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського з університетом кораблебудування. У результаті цього об'єднання передбачалося створення нової багатогалузевої установи під назвою Університет кораблебудування та розвитку півдня (УКРоП).

Коментуючи цю ініціативу, ректор Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова Євген Трушляков, висловив своє незадоволення щодо запропонованої назви УКРоП для нового навчального закладу. Зокрема він зазначав, що рішення не відображає думку та позицію студентів та викладачів Національного університету кораблебудування.

Згодом уряд України дав зелене світло на реформування двох вищих навчальних закладів у Миколаєві, відмовившись від запропонованої Міністерством освіти України назви УКРоП.

Ідея про закриття або реорганізацію одного з університетів, що постраждав від ударів російської артилерії, а також його приєднання до більш дієздатного навчального закладу, була висловлена начальником Миколаївської обласної військової адміністрації Віталієм Кімом.

У відповідь на заяву голови Миколаївської обласної військової адміністрації, Миколаївський університет імені Сухомлинського висловив свою позицію. Доктор педагогічних наук, професор Світлана Якименко підкреслила, що навчальний заклад не повинен бути закритий. Студенти університету також підтримали цю ініціативу, закликаючи до порятунку навчального закладу та до початку робіт із розбирання завалів у зруйнованій частині університету.

В лютому 2024 року 317 випускників-магістрів Миколаївського національного університету імені Сухомлинського заявили, що через реорганізацію не могли отримати дипломи про завершення освіти.

Після цього адміністрація Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова поділилася деталями об'єднання з університетом імені Василя Сухомлинського. Зокрема, було обговорено, в яких приміщеннях проходитимуть заняття студенти, чи передбачаються зміни в складі викладачів, а також питання збереження факультетів і бюджетних місць.

#Адмірале. #Університет #Лікар #Студент #Уряд України #Ректор (академії) #Міністерство освіти і науки України #Вищий навчальний заклад #Медицина #Чернівецький університет #Доктор наук #Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова #Миколаїв #Факультет (підрозділ) #Миколаївська область #Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського #Суднобудування #Петро Могила #Чорноморський державний університет імені Петра Могили #Агрономія #Електротехніка

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Генеральний директор "Укрпошти" Смілянський отримав нову роль - Завтра.UA
"Саме суть цього законопроєкту є негативною."
Зарплата університетського викладача в Україні виявилася меншою, ніж у Сирії в 2014 році: професор представив вражаючі статистичні дані.
Теги