
Сучасна освітня інфраструктура виступає потужним засобом для відновлення очного навчання дітей. Водночас, вона повинна бути адаптована до демографічних викликів.
Про це під час конференції "Освіта нової України" сказав заступник міністра освіти та науки Євген Кудрявець, передає кореспондент Укрінформу.
"Для нас інфраструктура - це дуже сильний інструмент. В першу чергу, в першому компоненті - повернення дітей до безпечного очного навчання, яке є якісним пріоритетом подолання освітніх втрат. Це нові підходи, які забезпечуватимуть системну зміну реформи нової української школи або професійної освіти, або дошкільної освіти, коли разом з новим законом будуть слідувати інфраструктурні зміни в нових формах дошкільної освіти, коли ми будемо забезпечувати зміну майстерень в професійних коледжах, а також формування нового бачення центрів науки в університетах", - сказав Кудрявець.
На його думку, інфраструктура повинна не лише відповідати демографічним викликам, але й бути підготовленою до майбутнього розвитку країни після завершення війни.
"У 2024 році, порівняно з 2021 роком, на 31% менше ми мали першокласників. За нашими оцінками, в 2029-му році це число буде зменшено ще на 30%. Ми маємо розуміти, що інфраструктура освітньої екосистеми має відповідати, в тому числі, динамічно цим викликам, але при цьому бути готовими до розвитку країни після завершення війни", - сказав він.
Заступник міністра підкреслив, що за останні два роки, завдяки ініціативі Президента та підтримці уряду, інвестиції в освітні інфраструктури досягли 22 мільярдів гривень.
"Ці фінансові ресурси дозволять звести або модернізувати більше ніж 1500 навчальних закладів на всіх рівнях освіти. Крім того, розвиток цієї освітньої екосистеми триває," – зазначив Кудрявець.
Зокрема, за його інформацією, у партнерстві зі Світовим банком продовжується вдосконалення старшої школи, а також створення "центрів досконалості" у галузі вищої освіти. Разом із урядом Швейцарії реалізуються реформи в професійній освіті, а також впроваджуються проєкти за участю ЮНІСЕФ, ЮНЕСКО, Європейського Союзу, а також урядів Литви, Бельгії, Фінляндії та Південної Кореї.
"Разом зі Світовим банком ми працюємо сьогодні над важливим майбутнім проєктом, який буде основою на наступні десятиріччя - Інфраструктурний інвестиційний план Build Forward Better для української освіти. Він змінить підхід до створення освітніх просторів, узгодить стандарти з ЄС, а також розробить проєкти повторного використання і чіткий інвестиційний план, який буде відповідати динамічним викликам майбутнього", - зазначив Кудрявець.
В рамках своїх основних завдань, він акцентував увагу на необхідності зведення 200 підземних шкіл, з яких 15 вже реалізовано. Крім того, важливими аспектами є інвестиції в протипожежну безпеку та впровадження системи освітньої безпеки. Ще одним з пріоритетів є розвиток нових лабораторій і STEM-класів.
"Ми активно займаємось всебічним розвитком STEM, впроваджуючи численні зміни в методах навчання, а також вдосконалюючи інфраструктуру та оснащення, зокрема лабораторії з фізики, хімії, біології, географії і математики," - зазначив Кудрявець.
Крім того, як зауважив посадовець, за кожною зміною змісту мають бути інвестиції в інфраструктуру. За його словами, доказом є інвестиції протягом останніх двох років в інфраструктуру кабінетів захисту України. "Професійні коледжі, 200 нових майстерень, сучасне обладнання, співпраця з бізнесом та програми швидкого навчання для внутрішньо переміщених осіб", - додав Кудрявець.
Він нагадав, що за ініціативи першої леді в Україні реалізовується реформа шкільного харчування і один з її компонентів - це зміна інфраструктури шкільних харчоблоків.
"До 2026 року в Україні планується запустити більше 200 нових харчоблоків, що відповідатимуть актуальним стандартам. Основною метою є забезпечення комфортних умов для наших дітей", - зазначив Кудрявець.
За інформацією Укрінформу, в зонах, наближених до фронту, створено 15 освітніх просторів для учнів. Крім того, до кінця року планується запустити в експлуатацію більше 180 підземних споруд.
#Університет #Укрінформ #Коледж #Математика #Біологія #Інфраструктура #Європейський Союз #Фінляндія #Швейцарія #Фізика #Хімія #Бельгія #Литва #Південна Корея #ЮНЕСКО #Екосистема #Світовий банк #Кудрявець