В Україні планується провести атестацію більше 370 наукових організацій та 130 вищих навчальних закладів. Які наслідки очікують на ті установи, що не зможуть пройти цю перевірку?

В Україні відбудеться оцінювання наукових установ і вищих навчальних закладів щодо їхньої наукової діяльності. Установи, що не відповідатимуть вимогам, можуть підлягати реорганізації, тоді як інші матимуть можливість отримати додаткову фінансову підтримку.

Про це оголосили на сайті Міністерства освіти й науки України. Перевіряти будуть 130 вишів та 370 наукових установ.

Для атестації використовуватимуть нову методику, а оцінюватимуть заклади три експерти: два українських й один іноземний. До пулу експертів увійшли 2 тисячі українських і понад 300 іноземних фахівців.

Нова методика була розроблена з урахуванням досвіду Польщі, Німеччини та Британії, передбачає два компоненти. Перший - класифікаційна (кількісна) оцінка, яка визначається в системі URIS на підставі оцінки кадрів, кількості наукових публікацій, залучення ресурсів на дослідження, експертної діяльності, матеріально-технічної бази тощо.

Другим компонентом є експертна (якісна) оцінка - як діяльність установи впливає на розвиток передової науки, обороноздатність, розвиток економіки України тощо.

Передбачається, що будуть ідентифіковані провідні наукові організації, яким буде надано збільшене державне фінансування та нові можливості для прогресу. Крім того, установи зможуть залучити додаткові кошти від міжнародних партнерів.

Установи, що не зможуть пройти атестацію, можуть бути реорганізовані та інтегровані в більш потужні та ефективні інституції.

У Міністерстві освіти і науки України зазначили, що ключовим завданням цієї реформи є формування сприятливого середовища для прогресу української науки, підтримка обдарованих дослідників та збереження наукового потенціалу країни.

Згідно з інформацією, яку надало OBOZ.UA, у Міністерстві освіти і науки України почали обговорювати можливість скорочення кількості медичних університетів. Михайло Винницький підкреслив, що студенти, які обирають медичні спеціальності, повинні спершу отримувати базову вищу освіту в традиційних університетах, а потім продовжувати навчання на потужних медичних факультетах.

#Університет #Вища освіта #Міністерство освіти і науки України #Вищий навчальний заклад #Економіка України #Факультет (підрозділ)

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги