В Україні необхідно підвищити тариф на навчання за контрактом для окремих спеціальностей, заявив Винницький.

У МОН пояснили різницю з оплатою контрактів у Європі та Україні.

В Україні слід поступово підвищувати мінімальну ціну навчання за контрактом на затребувані спеціальності. Чому це є необхідним кроком, пояснив у інтерв'ю ZN.UA заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький, з яким спілкувалася Оксана Онищенко.

"В Україні ситуація з вартістю контрактів на навчання виглядає доволі незвично. На відміну від європейських університетів, де встановлюються максимальні межі для вартості освіти, в нашій країні діє мінімальна планка (так звана індикативна собівартість). Нажаль, багато закладів вищої освіти пропонують ціну за контракт, що значно нижча, навіть вдвічі, від тієї суми, яку держава виділяє університету за кожного студента на бюджетній основі", - підкреслив Винницький.

За словами Винницького, коли держава виділяє близько 55-56 тисяч гривень на рік на підготовку одного студента, а студент, що навчається за контрактом, платить лише 25 тисяч, виникає два важливих питання. По-перше, чи не є так, що частина витрат на навчання контрактника покривається за рахунок держави? І справді, це так. По-друге, чи можливо забезпечити якісну підготовку студента будь-якої спеціальності за суму в 25 тисяч гривень?

Звичайно, це неможливо. Це також стосується проблеми з низькими зарплатами викладачів. Університет, через брак фінансування, не може забезпечити доплати та премії, що, в свою чергу, призводить до деградації освітньої системи. Тому нам слід поступово, хоча й не різко, але безумовно підвищити вартість вищої освіти. Розуміючи, що платоспроможність населення залишається низькою, ми не скорочуємо кількість бюджетних місць і запроваджуємо грантову систему для талановитих студентів, які не можуть потрапити на бюджет. - підсумував Винницький.

Згідно з висловлюваннями заступника голови Міністерства освіти і науки, відставання в університетах можна помітити, зокрема, на заході України. Натомість, східні вищі навчальні заклади демонструють інноваційні підходи в освітньому процесі. Як зазначив Винницький, існуюче розшарування не є виключно наслідком війни, а скоріше відображає різницю в управлінських можливостях керівництв університетів.

#Університет #Європа #Студент #Вища освіта #Сміливіше. #Міністерство освіти і науки України #Вищий навчальний заклад #Держава (політичний устрій) #Українська гривня #Дзеркало тижня. Україна #Західна Україна

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Генеральний директор "Укрпошти" Смілянський отримав нову роль - Завтра.UA
"Саме суть цього законопроєкту є негативною."
Зарплата університетського викладача в Україні виявилася меншою, ніж у Сирії в 2014 році: професор представив вражаючі статистичні дані.
Теги