"В Європі їх лише чотири, а в нашій країні вже 15". В Україні розпочали обговорення щодо скорочення кількості медичних вишів.

Студенти медичних спеціальностей мають отримувати базову вищу освіту у класичних вишах, після чого навчатися на потужних медичних факультетах. На цьому зауважив заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький.

У ході вебінару "МедОсвіта: Шлях до змін" представник влади підкреслив, що в Європі налічується лише чотири медичні університети, тоді як в Україні їх цілих 15. Він відмітив, що з часом у медичних колах виникне усвідомлення, що модель медичного інституту або факультету в рамках класичного університету є більш конкурентоспроможною, ніж в окремих навчальних закладах.

"В нас немає якихось короткострокових планів стосовно того, що медичні заклади медичної освіти мають раптово стати частиною якихось класичних університетів. Але я хочу звернути увагу, що в Європі їх чотири, у нас їх 15. Ми, так чи інакше, до цього дійдемо еволюційним способом. У наших медичних спільнотах буде розуміння, що модель медінституту або медфакультету в класичному університеті є більш конкурентною, ніж окремий медичний університет", - зазначив Винницький.

Він зазначив, що ніхто не має наміру запроваджувати цю ідею примусово в найближчий час. Однак, на його думку, спеціалізовані медичні навчальні заклади вищого рівня є застарілим елементом радянської епохи.

"Це насправді залишок радянської системи – спеціалізовані медичні заклади вищої освіти. Для підвищення якості освіти було б доцільніше створити потужні медичні факультети в рамках класичних університетів. Адже молоді люди віком від 18 до 20 років можуть отримати більше користі від широкого спектра предметів, які пропонує класичний університет. Після цього вони зможуть звузити свою спеціалізацію на медичному факультеті та зосередитися на практичному навчанні", - зазначив заступник міністра освіти.

Таким чином, в такому середовищі формуватиметься субʼєктна особистість. Однак, як зазначив Винницький, Україні слід досягти зрілості для реалізації цієї моделі.

Нещодавно OBOZ.UA повідомляв, що Міністерство охорони здоров'я затвердило нові правила для вступу на інтернатуру.

#Університет #Європа #Вища освіта #Україна #Радянський Союз #Вищий навчальний заклад #Особистість #Факультет (підрозділ) #Чиновник #Еволюція #Стажування (медицина)

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Генеральний директор "Укрпошти" Смілянський отримав нову роль - Завтра.UA
"Саме суть цього законопроєкту є негативною."
Зарплата університетського викладача в Україні виявилася меншою, ніж у Сирії в 2014 році: професор представив вражаючі статистичні дані.
Теги