Дослідження показало, що українські учні обирають навчання в закордонних університетах.

Основною причиною виїзду за кордон залишається безпекове питання. Зокрема йдеться і про хвилювання батьків щодо можливого зниження мобілізаційного віку до 18 років.

У 2022 році близько третини випускників не зареєструвалися для участі в Національному мультипредметному тесті (НМТ), що є необхідною умовою для вступу до університетів в Україні. Це вказує на те, що учні все більше схиляються до вибору іноземних навчальних закладів. Ці дані отримані в результаті дослідження програми RAI for Ukraine, повідомляє NGL.media.

Відзначається, що в 2022 році 23,5 тисячі українських школярів здали НМТ за межами країни, що становить 10% від усіх випускників.

А 32% одинадцятикласників взагалі не реєструвались на проходження тестування, яке є обов'язковим для вступу в українські університети.

Як зазначила співавторка дослідження Тетяна Захарченко, це вказує на зменшення кількості абітурієнтів.

"Ми ж розуміємо, що ті випускники, які перебувають за кордоном, можуть скласти цей тест про всяк випадок. І це не означає, що вони всі думають над вступом в український університет. Тому до 32%, які взагалі не складали НМТ, можна сміливо додати ще частину тих, хто його склав, але не вступав в Україні.Тобто втрати насправді ще більші, просто ми оперуємо не всіма даними. Тому так, доволі великий відсоток випускників справді не розглядають вступ в українські університети з точки зору або безпеки, або закритих кордонів", - зазначила вона.

Основною причиною виїзду за кордон залишається безпекове питання. Зокрема йдеться і про хвилювання батьків щодо можливого зниження мобілізаційного віку до 18 років.

Безліч випускників українських шкіл, що проходять НМТ, надають перевагу навчальним закладам у Польщі, Німеччині, Чехії та інших державах.

Загалом у 2024 році до закладів вищої освіти України вступило 197 тисяч студентів, що єнайнижчим показникомза останні 9 років.

Нагадуємо, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль визначив три основні цілі та пріоритети в сфері освіти. Серед запланованих заходів - створення механізму фінансування дуальної освіти, який включатиме гранти від держави та громад для навчання на підприємствах.

В Україні кількість школярів сягула найнижчого рівня за 30 років

#Університет #Студент #Чеська Республіка #Україна #Польща #Німеччина #Українці #Вищий навчальний заклад #Абітурієнт

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
ОФІЦІЙНО. Нащадок Шевченка уклав професійний договір з англійським футбольним клубом.
Як здобути освіту в Словаччині безкоштовно?
Чому ТЦК відвідують концерти та виставки: роз'яснення від ЗСУ
Теги