
Найменший і найлегший трансформер у світі, здатний адаптуватися до різних потреб. Китайські науковці запевняють, що розробили мікроробота, який може бути використаний у складних ситуаціях, зокрема під час рятувальних операцій в умовах стихійних лих.
Цю інформацію розповсюджує South China Morning Post, повідомляє УНН.
Команда китайських розробників з університетів Цінхуа та Бейхан заявляє, що їхній мікроробот, створений за мотивами конструктора Lego, здатний змінювати свою форму для переміщення як по землі, так і в повітрі.
Основою мікроробота є ексклюзивний "привід, що трансформується" -- компонент, який перетворює енергію в силу. Дослідники заявили, що цей компонент також може використовуватись для створення медичних пристроїв та приладів віртуальної та доповненої реальності.
Ми презентуємо ідею синергетичного дизайну для компактних приводів, які постійно змінюються.
Спираючись на ідею Lego, аналогічного типу приводи можна настроювати для створення універсальних роботів, які можуть трансформуватися для використання у різних режимах.
На фоні інших популярних бездротових [наземно-повітряних - ред.] роботів, наш пристрій вирізняється найкомпактнішими габаритами, легкістю та рекордною швидкістю руху по землі у світі. Ця особливість суттєво покращує його витривалість за постійного енергозабезпечення. Крім того, він демонструє підвищену здатність адаптуватися до різних умов навколишнього середовища.
У випробуваннях на відкритому повітрі мікроробот довжиною 9 см і вагою всього 25 г пролітав над об'єктами і приземлявся, а потім перемикався в наземний режим для наземного пересування.
Вперше в Європі: ESA представила інноваційну установку для приведення в рух малих супутників22.12.23, 13:41 * 47907 переглядiв
Адаптація конфігурацій також надавала йому можливість пересуватися по схилах, клиноподібних площинах та складних просторових умовах на різних рівнях висоти. Ці характеристики відкривають нові горизонти для його використання у багатьох сферах, зокрема для екологічного моніторингу та доступу до небезпечних зон, таких як місця з поламаним устаткуванням або території геологорозвідувальних робіт.
Китай здійснив тестування водневої бомби ненадійного ядерного типу 20 квітня 2025 року о 18:47. Загалом матеріал набрав 17152 перегляди.
У ситуаціях порятунку під час природних катастроф цей пристрій здатен пересуватися серед завалів в пошуках живих, адаптуватися до водного та наземного режимів для подолання заболочених територій, а також переходити в режим польоту у відкритих зонах, щоб оперативно досягти необхідної локації.
Інноваційні досягнення в галузі робототехніки сприяли створенню мініатюрних дронів, які беруть за основу будову комах. Проте ці пристрої мають певні обмеження, пов'язані з виконанням повітряних завдань, і не здатні змінювати свої функції відповідно до змін у навколишньому середовищі.
Кабінет міністрів затвердив Стратегію цифрового розвитку інноваційної діяльності до 2030 року, яка передбачає створення виробництва чипів в Україні. Розвиток галузі потребує інвестицій обсягом від 1 млрд доларів США.
#Університет #Європа #Уряд України #Енергія #Комаха #Дизайн #Робототехніка #Інвестиції #Інновації #Моніторинг #Інтегральна схема #Долар США #Китай (регіон) #Повітря #Робот. #South China Morning Post #Китайська мова #Швидкість #Стихійне лихо #Європейське космічне агентство #Інноваційна діяльність #Привід #Доповнена реальність #Термоядерна зброя