Колишній міністр економіки висловив думку, що у Могілянки недостатньо ресурсів для конкурування з провідними університетами світу, тоді як KSE матиме змогу більш ефективно управляти навчальним закладом.
Київська школа економіки (KSE) має намір придбати Національний університет "Києво-Могилянська академія" (НаУКМА) і готує відповідний запит до Міністерства освіти та науки. Про це повідомив президент KSE, екс-міністр економіки Тимофій Милованов. За його словами, історія, статус і традиції НаУКМА -- це важливо, але "важливіше, щоб викладачі отримували гідні зарплати, а студенти -- якісну освіту".
"Ми значно підвищимо зарплати, вдосконалимо умови праці та залучимо нові інвестиції. Бренд та академічна складова залишаться незмінними, як це було в випадку з KSE. Я вивів KSE з фінансової кризи до статусу одного з провідних університетів країни, і впевнений, що зможу повторити цей успіх з Могилянською академією," – зазначив Тимофій Милованов у своєму пості на Facebook. Він вважає, що модернізація Києво-Могилянської академії є важливим кроком у розвитку української освіти.
Це вже друга заява Милованова щодо потенційної купівлі НаУКМА Київською школою економіки. Вперше ця концепція з'явилася у вигляді жарту 10 січня 2025 року, на фоні висловлювань президента США Дональда Трампа про можливе приєднання Гренландії до Сполучених Штатів. Тоді президент KSE жартівливо запропонував слоган "Make Могилянка Great Again" ("Зробимо Могилянку знову великою").
"Я пропоную, щоб KSE купила Могилянку в МОН. Для МОН Могилянка збиткова, а KSE зможе більш ефективно, як приватна освітня фундація, керувати Могилянкою, та і збитки у держави зменшаться. Win win, як кажуть, всі виграють. А кошти на купівлю Могилянки можна зібрати народним збором, щоб убезпечити від впливу бізнесу і олігархів, а також Сороса!", -- поділився планами Тимофій Милованов.
Студентська громада НаУКМА ініціювала кампанію з вимогою "відновити історичну справедливість" та розпочала збір коштів для придбання Київської школи економіки (KSE), яка колись була складовою частиною університету, з метою повернення її до складу НаУКМА.
Президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт висловився щодо пропозиції про продаж навчального закладу у своєму дописі на Facebook: "Якщо знаєте, то знаєте. Звичайно, наш головний пріоритет — це донати для ЗСУ. Проте, якщо ви бажаєте підтримати розвиток Києво-Могилянської академії, ви завжди можете зробити це тут". Під своїм повідомленням Квіт додав ілюстрацію, яка підкреслила неприйнятність такої пропозиції, а також опублікував посилання на благодійний фонд академії.
Своєю чергою, Міністерство освіти і науки України заявило, що не розглядає можливості приватизації Національного університету "Києво-Могилянська академія". "Беручи до уваги історичну цінність, а також те, що НУ "Києво-Могилянська академія" є одним із провідних закладів вищої освіти, Міністерство освіти і науки України не розглядає можливості приватизації університету", -- йдеться у відповіді міністерства на запит Інтерфакс-Україна.
У Міністерстві освіти і науки підкреслили, що не отримували жодних пропозицій щодо продажу Києво-Могилянської академії. Відповідаючи на запит стосовно оцінки вартості університету, представники відомства повідомили, що на даний момент така оцінка не проводилася.
"Детектор медіа" звернувся за коментарем до Тимофія Милованова та Сергія Квіта щодо можливого продажу НаУКМА, умов, при яких це може відбутися, а також вартості, за яку навчальний заклад може бути переданий KSE.
#Університет #Президент (державна посада) #Дональд Трамп #Історія #Facebook #Міністерство освіти і науки України #Збройні сили України #Вищий навчальний заклад #Інвестиції #Бізнес #Економіка #Київська область #Сергій Квіт #Національний університет "Києво-Могилянська академія #Детектор медіа #Благодійна організація #Інтерфакс-Україна #Олігархія #Джордж Сорос #Приватизація #Київська школа економіки #Тимофій Милованов #Банкрутство