Тіло як засіб досягнення потужності: розповідь про "Титана" зі ССО, котрий прагне увійти до Книги рекордів Гіннеса.

В середині жовтня попереднього року інструктор з фізичної підготовки Сил спеціальних операцій Олександр Тітенко став об'єктом активного інтересу медіа.

Військовий отримав цю нагороду за свій вражаючий вчинок: під час "Марафону незламності" в столиці Олександр, вшановуючи свого товариша Дмитра Красновського, який має високу ампутацію обох ніг, пройшов 42 кілометри, штовхаючи візок з другом! Перетнувши фінішну лінію, хлопці міцно обійнялися під гучні аплодисменти глядачів, що стало символом справжнього братерства.

OBOZ.UA розповідає про непересічну людину, котра за військові звитяги була нагороджена орденом "За мужність" III ступеня, а за численні спортивні - внесена до Книги рекордів України.

"Дмитро - мій близький товариш, з яким ми подолали чимало труднощів, - згадує Олександр про той знаменний 42-кілометровий забіг. - Він справжній спортсмен і сміливий воїн, адже до початку повномасштабного вторгнення вже шість разів брав участь у марафонах. Під час боїв за Сєвєродонецьк та Бахмут отримав серйозне поранення. Спочатку він планував бігти один, але потім сказав: "Давай зробимо це разом!"

Цей вчинок спецпризначенця мав на меті продемонструвати людям, зокрема військовим, які отримали серйозні травми, що їхнє життя не закінчується. Він хотів показати, що завжди є друг, готовий підтримати і допомогти знову відчути ті емоції, які були знайомі, коли ти ще міг пересуватися на ногах. Найважливіше — це знайти в собі сили та натхнення.

Тітенко, з позивним "Титан", здобутим під час служби в армії, походить з Кіровоградщини. У Новоукраїнській дитячо-юнацькій спортивній школі він активно займався футболом та боксом, а вільний час присвячував воркауту. Його особлива традиція полягає в тому, що на свій день народження він підтягнувся стільки разів, скільки йому років. Протягом усього року він плаває у річці, незважаючи на погодні умови, а взимку оригінально вітає своїх друзів, пірнаючи в ополонку і виголошуючи привітання прямо з води.

"Нічого особливого, але привітання нестандартні, всім подобаються", - посміхається "Титан", згадуючи реакцію друзів.

Зрозумівши, що у Новоукраїнці немає можливостей для спортивного розвитку, він вирішив вступити до Кропивницького спортивного ліцею. Після його закінчення продовжив освіту в педагогічному університеті ім. В. Винниченка, обравши спеціальність тренера-викладача. У складі футбольної команди університету "Буревісник" здобув титул чемпіона Кіровоградської області. Коли тренер почав не включати його до стартового складу, він переключився на бокс.

У перший рік своєї участі у змаганнях він здобув срібну медаль на чемпіонаті області, програвши у фіналі лише за рахунком. Проте вже в наступному сезоні він піднявся на вершину, ставши чемпіоном. Незважаючи на такі досягнення, сподіватися на гідний фінансовий прибуток у такій сфері не було можливості...

"У тому то й справа, що після завершення навчання гроші потрібно було заробляти, - з посмішкою згадує буремну молодість Олександр. - А у школі вільних ставок вчителя фізкультури не було. Спробував себе охоронцем, потім вів спортивну секцію в дитячому садочку. Але то був шлях в нікуди, і у 2013 році пішов служити в 3-й полк на посаду старшого розвідника. Прийшов у мирний час, а за пів року почалося..."

Війна швидко виявляє істинні обличчя та розставляє все на свої місця. В цей період спецпризначенцям довелося взяти на себе надзвичайно специфічні завдання, для виконання яких потрібні були унікальні навички та знання. Саме для цього були створені елітні Сили спеціальних операцій (ССО) Збройних сил України, діяльність яких добре відома нашому супротивнику. Молодого та енергійного Олександра направили в бойовий підрозділ на одні з найгарячіших фронтів - до Іловайська та Дебальцевого.

"Тоді важко було усвідомити, що ти на війні, що Росія, прикриваючись донецьким "ополченієм", вигаданими "шахтарями" та "металургами", намагається захопити наші території. Психологічно було дуже важко. Руки тремтіли, коли хлопці заряджали магазини. Ми були непогано натреновані, але розуміння, що ти на війні, прийшло не одразу, а після перших бойових виходів", - згадує "Титан".

На початку серпня 2014 року, після кількох місяців боїв, підрозділ вивели на ротацію, а Олександр, маючи кілька вихідних, вирушив додому - розписатися із дружиною. Молодята розмірковували: на війні трапитися може все, тож краще мати офіційний шлюб. І саме у цей час його підрозділ потрапив в оточення, один побратим загинув.

"Можу припустити, що бажання одружитися врятувало життя", - згадує військовий.

На його очах і за активної участі ССО виник окремий рід військ. Саме в цьому підрозділі він став свідком початку повномасштабного вторгнення, що стало новим етапом у його житті.

"Я вже був досвідченим розвідником, тож і вимоги були відповідні. Не люблю згадувати бойові виходи, нехай про все це буде сказано та написано після нашої перемоги", - так завжди багатослівний Олександр реагує на прохання розповісти цікаві історії із бойових завдань.

Коли його просять згадати про бойовий момент, за який він отримав орден "За мужність" III ступеня, він з усмішкою розповідає: "Це була спецоперація, що складалася з двох етапів. Спочатку нам вдалося захопити самохідну гаубицю МСТА, яка належала противнику. Наш підрозділ працював з неї поблизу Красногорівки, коли ми помітили ворожий танк на відстані приблизно 15 кілометрів. Я тоді був простим членом екіпажу, виконуючи свої обов'язки. Але хлопці вирішили довірити мені натиснути на спусковий гачок. Яка ж це була неймовірна радість, коли з дрону ми побачили точне влучання та яскравий вибух! Це були емоції, які я, напевно, ніколи раніше не відчував".

24 лютого 2022 року зустрів у наряді. Мій колега, нині, на жаль, покійний Толя Приходько сказав тоді: "Розпочалося! Бомблять Київ". На підсвідомому рівні й раніше розумів, що війна буде, але ж, як це завжди буває, хотілося вірити в краще. Вирушив на Донеччину, де в складі групи вогневої підтримки захищав Мар'їнку. Працював на 120-му мінометі".

Після проходження через безліч гарячих точок, нинішня роль "Титана" в 4-му полку ССО полягає в тому, щоб бути "інструктором з фізичної підготовки та спорту". Це справжній приклад того, як служба та захоплення зливаються воєдино. Військовослужбовець переконаний, що фізична підготовка повинна займати значну частину навчального процесу, особливо для спецпризначенців. Зараз сержант активно працює над створенням підрозділу, який, хоч і зовсім недавно був заснований, вже демонструє вражаючі результати.

"Щодня до мене приходять новобранці з цивільного життя. Лише невелика частина з них має хорошу фізичну підготовку, а часу, щоб підняти рівень всіх до хоча б задовільного, у мене та моїх колег обмаль. З огляду на щільний графік, ми займаємося тричі на тиждень по півтори години, хоча, на мою думку, потрібно тренуватися щодня. Щоб підготувати бійця відповідно до вимог спецпідрозділу, знадобиться близько пів року, а такого часу, на жаль, немає. Тому ми змушені пришвидшувати підготовку і мотивувати хлопців займатися собою у вільний час," - ділиться своїми думками Олександр про навчання своїх підлеглих.

Багатьох цікавить, які саме спортивні норми необхідно виконати для вступу до ССО. Вони є цілком досяжними і під силу більшості активних людей. Серед них — пробігти 100 та 3000 метрів за визначений час, а також виконати щонайменше 15 підтягувань. "Я завжди наголошую, що в ССО важливий характер, — ділиться досвідом з молоддю ветеран служби. — Фізичну підготовку ми вам забезпечимо, це неминуче. На завданні важливо відчувати один одного, іноді доводиться діяти попри втому. У нашій групі ми всі як рідні. Якщо хтось не справляється, інші повинні підмінити його".

"Титан" вважає, що фізичний розвиток людини має великою важливістю. Він доводить це власним прикладом, активно беручи участь у різноманітних військових змаганнях. Його участь охоплює пробіги, запливи, змагання з штовхання гир, а також єдиноборства. Окрім цього, він має на меті встановити рекорд у Книзі рекордів Гіннеса, присвятивши його своєму другу Ігорю "Яші" Замоцькому. Його мета — підтягнутися на двох руках до поперечини і зробити це 402 рази за годину.

Ще з юності Олександр був справжнім фанатом воркауту, а одним із його найулюбленіших вправ стало берпі. Це комбінація рухів, що включає в себе планку, віджимання, присідання та вистрибування, яка активно задіює майже всі групи м’язів і сприяє зниженню ваги. За одну годину Олександр виконав вражаючі 870 берпі, що було зафіксовано на відео і надіслано до реєстру Книги рекордів України. Виявилося, що це досягнення стало національним рекордом. У майбутньому він мріє встановити світовий рекорд у цій вправі і присвятити його перемозі України над рашизмом. Для цього йому потрібно здійснити 952 повторення за 60 хвилин.

Хтось скаже, що цьому хлопцю енергію нікуди подіти, хтось - що він від спорту божеволіє. Лише познайомившись з ним ближче, розумієш, наскільки багатогранною та неординарною є ця людина. Яка захищає Україну, агітує за заняття спортом, веде широку просвітницьку роботу, а в житті є чудовим сім'янином та другом. Він вважає: "Всі мої спортивні досягнення здобуваються лише за підтримки близьких та рідних, яких безмежно люблю та поважаю".

На початку року "Титан" прийняв пропозицію стати амбасадором спеціальних сил операцій. Тепер його завданням є представляти елітний підрозділ Збройних Сил України, що виконує найскладніші та найтаємничіші місії. Він займається цим у сфері, де дійсно є професіоналом, - у спорті.

"В даний момент проводиться набір до Сил спеціальних операцій, і в Києві, Хмельницькому, Кропивницькому та Дніпрі активно функціонують рекрутингові центри. Я переконаний, що кожен має можливість служити в ССО, якщо тільки має сильне бажання і знайде своє місце за професією. Але якщо ви ще в роздумах, не витрачайте час даремно – займіться фізичною підготовкою. Бігайте, плавайте, відвідуйте тренажерні зали. Це справді дуже важливо! Хороша фізична форма не лише допоможе виконати поставлені завдання, а інколи може навіть врятувати життя", - підкреслює спецпризначенець під час зустрічей з потенційними рекрутами.

Також "Титана" часто запитують про його мотивацію служби в ССО. Для нього причина дуже проста: не варто чекати, поки ворог наблизиться до твого міста, а краще спробувати протистояти йому вже зараз. Це наш громадянський обов'язок — захищати свою країну!

Бажаєш стати частиною еліти Збройних Сил України? Зв'яжись з "ССО Рекрутинг"!

Офіси ССО Рекрутинг: адреси

- Київ, набережна Оболоні, будинок 7, корпус 1.

Дніпро, проспект Олександра Поля, будинок 2.

Хмельницький, вулиця Соборна, будинок 16. Центр надання адміністративних послуг.

#Росія #Київ #Дніпро #Україна #Оточення #Донецьк #Спорт #Збройні сили України #Дитячий садок #Роздрібний магазин #Спортивна школа #Бокс #Шахтар #Орден "За мужність #Донецька область #Кропивницький #Тренер (спорт) #Сили спеціальних операцій (Україна) #Бахмут #Кіровоградська область #Мирний час #Ставок #Хмельницький #Сєвєродонецьк #Полк #Іловайськ #Річка #ФК "Титан" Армянськ #Новоросія #Фізична підготовка #Книга рекордів України: Людина і суспільство. У світі науки і техніки #Володимир Винниченко #Бойова зброя #Сили спеціального призначення #Дебальцеве #Красногорівка #Буревісник (спортивне товариство)

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Косатки демонструють бажання ділитися їжею з людьми: дослідники зафіксували 34 такі інциденти.
Петро Яцик: перший меценат сучасності - Радіо Максимум
Освітній омбудсмен поділилася своїми думками щодо загроз, пов'язаних з оптимізацією вищих навчальних закладів в Україні.
Теги