Тернопільський національний медичний університет, названий на честь І. Я. Горбачевського, повідомив про намір придбати 250 свиней для проведення досліджень. Загальна сума витрат на цю закупівлю становитиме 900 тисяч гривень.
Згідно з інформацією, опублікованою на платформі Prozzoro, тварини призначені для використання у віварії. Керівник віварію університету Ярослав Стравський в інтерв'ю для "Вчися.Медіа" зазначив, що університет почав здійснювати такі закупівлі з моменту свого заснування.
За його словами, свині застосовуються для навчання студентів медичних спеціальностей.
Варто підкреслити, що віварій являє собою спеціально пристосоване місце для утримання та розведення лабораторних тварин, які використовуються для навчальних і дослідницьких цілей. Догляд за тваринами здійснюють кваліфіковані фахівці, які зобов'язані дотримуватися усіх нормативних вимог, що регулюють утримання піддослідних тварин.
Тварини у віварію мають мати доступ до води, їжі (їжу має закуповувати університет) та перебувати в умовах, які відповідають вимогам українського законодавства та Європейської конвенції.
В університеті зазначили, що студенти третього курсу, які вивчають оперативну хірургію, отримують практичні навички за допомогою спеціально підготовлених поросят, відповідно до навчальних планів. Це дозволяє їм освоїти техніку розсічення та зшивання тканин.
Частина тварин виживає після операцій і продовжує жити у віварії. Але є й такі, що не витримують.
За словами Стравського, заклад планує отримати свиней у 2025 році. Він зазначив, що максимально можлива сума для закупівлі становить 850 тисяч гривень. Постачання тварин, як правило, фінансується поетапно, в залежності від потреб для навчального процесу.
"Ми отримали найвищу суму за минулий рік. Незважаючи на те, що цього року ціни зросли, ми не вирішили її підвищувати," - зазначив співробітник університету.
За його інформацією, аналогічні віварії присутні у всіх медичних університетах. Тим часом, експерти працюють над новими технологіями, які дозволять обійтися без навчання та експериментів на тваринах.
Як повідомляв OBOZ.UA, раніше МОН зареєструвало дев'ять кандидатів на посаду ректора Львівського національного університету імені Івана Франка. Вибори нового очільника вишу мають пройти 22 квітня 2025 року.
#Університет #Студент #Ректор (академії) #Міністерство освіти і науки України #Вищий навчальний заклад #Хірургія #Львівський університет #Їжа #Українська гривня #Тернопіль #Експеримент #Вода #Свиня #Ткане полотно #Тварина #Віварій