МОН планує оновити університети
Всі українські чоловіки-студенти, які протягом періоду з січня по квітень 2024 року виїжджали на навчання за кордон, вже повернулися до України. Цю інформацію в інтерв'ю для ZN.UA озвучив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький. Раніше, внаслідок повномасштабної агресії, було введено обмеження на навчання за кордоном, але тепер такі виїзди знову стали можливими.
Винницький зазначив, що в першому кварталі 2024 року 561 студент долучився до програм академічної мобільності, і всі вони повернулися в Україну вчасно. Це свідчить про позитивну динаміку і відповідальність молоді. З 2024 року наукові та педагогічні працівники отримали можливість виїжджати за межі країни для підвищення своєї кваліфікації або участі в конференціях.
Для цього потрібно отримати спеціальний лист від Міністерства освіти та науки, адресований Державній прикордонній службі. Протягом дев'яти місяців 2024 року було підготовлено 1297 таких документів, і лише один викладач не повернувся вчасно.
Зокрема, заступник міністра озвучив амбіційні плани з оновлення вищої освіти до 2030 року. Міністерство має намір зменшити кількість університетів, зберігши лише ті навчальні заклади, які відповідають актуальним вимогам.
Одним з важливих показників стане кількість студентів, які отримують освіту за рахунок держави. Якщо частка тих, хто навчається на бюджеті, в навчальному закладі буде менша за одну третину, це стане підставою для проведення реорганізації університету.
Нагадуємо, що діти активно емігрують за межі країни: зростає кількість учнів, які обирають покинути українську освітню систему.
Раніше ми писали про те, що абітурієнтам спростять вступ на деякі спеціальності: для кого знизять прохідний бал
Також, Знай.ua інформував, що учні будуть використовувати нові підручники: які неточності були виправлені.
#Університет #Студент #Учитель #Вища освіта #Україна #Міністерство освіти і науки України #Кваліфікація