
Проект Пентагону під назвою Replicator ставить перед промисловістю завдання розробити методи для виявлення та знищення ворожих безпілотників, при цьому не завдаючи шкоди навколишньому середовищу, зокрема, території Сполучених Штатів.
"Оскільки дрони швидко еволюціонують від легко ідентифікованих комерційних систем, що працюють на відомих частотах, до швидших, виготовлених на замовлення систем, ми закликаємо промисловість створити системи, які допомагають мінімізувати ризик для дружніх сил, цивільних осіб та інфраструктури в країні та за кордоном", -- заявили у Відділі оборонних інновацій та Об'єднаному управлінні по боротьбі з малими БПЛА.
Законодавці та військові керівники виявляють зростаюче занепокоєння через збільшення кількості дронів, які з'являються поблизу військових об'єктів, а також через вразливість важливої інфраструктури безпеки. Згідно з даними звіту AUVSI, опублікованого у вересні, у 2024 році Міністерство оборони планує виділити 10 мільярдів доларів на розвиток технологій для боротьби з дронами.
Але загроза від безпілотників зростає швидше, ніж Пентагон може розгорнути оборону, заявив минулого тижня контр-адмірал Пол Спедеро, заступник директора з операцій Об'єднаного штабу, підкомітету з нагляду за військовими та іноземними справами Палати представників.
"Сполучені Штати більше не є безпечним місцем. Якщо наш ворог вирішить застосувати безпілотники для спостереження або атаки, ми не зможемо ефективно захистити нашу країну і будемо лише частково здатні охороняти наші військові бази," - підкреслив він.
У комплексному огляді, опублікованому в журналі Sensors у грудні 2023 року, дослідники з Satbayev University, International IT University і Purdue University вивчили технології виявлення і класифікації безпілотних літальних апаратів.
У статті підкреслюються недоліки традиційних методів виявлення безпілотників, таких як радіолокація, аналіз радіочастот, акустичні сенсори та візуальні камери. Радари часто не можуть ефективно виявити маленькі дрони, що рухаються на низькій висоті. Аналіз радіочастот не є дієвим для автономних безпілотників, які не використовують активні канали зв'язку. Акустичні сенсори здатні вловлювати звуки дронів, але їхня ефективність знижується в шумному середовищі. Візуальні камери обмежені в своїй функціональності залежно від умов освітлення, погодних факторів та наявності перешкод, що ускладнює їх здатність відрізняти дрони від інших малих літальних об'єктів. Вчені підкреслюють важливість використання гібридного підходу, який об'єднує ці різні джерела даних.
Нещодавно директор DIU Даг Бек дав свідчення про те, що він вважає необхідністю більш швидкого і точного виявлення невеликих дронів.
"Говорячи про виявлення, важливо, щоб наші команди мали можливість передбачити те, що йде на зустріч. Це нові акустичні інновації; це радар, який є більш доступним і компактним, а також може бути мобільним. Він інтегрує технології 5G та використовує комерційні дані," – зазначив він.
Він зазначив, що штучний інтелект грає ключову роль у передачі синтезованої інформації, що дозволяє оператору вжити необхідних заходів.
"Підтримка ухвалення рішень з використанням ШІ справді є критично важливою галуззю, оскільки обсяг даних і швидкості, про які ми говоримо... справді астрономічні", -- сказав Бек.
Оптимальне, швидке та точне виявлення повинно бути попередником усіх способів нейтралізації дронів, адже це дозволяє ефективніше застосовувати доступні засоби чи озброєння, зменшуючи ризики випадкових пошкоджень.
"Мова йде про перехоплювачі з мінімальним супутнім ризиком, а також про прийняття рішень, які можуть бути реалізовані за допомогою електронних або балістичних засобів, а також інших методів нейтралізації дронів", -- зазначив Бек.
Раніше ми писали, що армія США отримала незвичайні БПЛА Grasshopper. Американська оборонна компанія DZYNE Technologies поставила ВПС США одноразові вантажні планери Grasshopper, призначені для роботи в умовах високого ризику.
#Міністерство оборони США #Інфраструктура #Дрон #Безпілотний літальний апарат #Інновації #Штучний інтелект #Інформаційні технології #Балістична ракета #Астрономія #Частота #Палата представників Сполучених Штатів Америки #Сенсор. #Пентагон #Військова база #Схема класифікації (інформатика) #Радар. #Акустика #Радіолокація #Університет Пердью #Планер (вітрильник) #Військово-повітряні сили США