"Університети проходять через процес самоочищення: більше 23 тисяч "студентів" були відраховані за ухилення від мобілізації."

Велику кількість вищих навчальних закладів було позбавлено ліцензій через недотримання правил під час вступної кампанії та корупційні дії.

За період від квітня до серпня 2024 року українські заклади вищої освіти позбулись 23448 студентів чоловічої статі призовного віку. Ці "студенти" або завалили сесію, або взагалі не відвідували заняття. Водночас ціла низка університетів втратила ліцензії на здійснення освітньої діяльності за рішенням Міністерства освіти і науки України.

Цю інформацію озвучив Михайло Винницький, заступник міністра освіти.

"Одним із ключових завдань команди Міністерства освіти і науки є вдосконалення вітчизняної вищої освіти та підвищення її конкурентоспроможності на європейській арені. На жаль, ці зусилля часто зустрічають труднощі, які не лише заважають прогресу, але й змушують нас переключитися на боротьбу з серйозними загрозами, що ставлять під сумнів якість вищої освіти," - зазначив Винницький.

Він додав, що Україна не може собі дозволити, щоб вища освіта "використовувалася не за призначенням", коли метою вступу до університету не є набуття відповідних професійних компетентностей.

"Сьогодні ми разом з Гураком Русланом, головою Державної служби якості освіти (ДСЯО), обговорили результати нещодавно проведених заходів ДСЯО, спрямованих на вирішення проблем організації освітнього процесу для чоловіків мобілізаційного віку, які здобувають вищу освіту. Ми отримали обнадійливі результати," - підкреслив заступник міністра.

Він зазначив, що переважна частина чоловіків-студентів старше 30 років, які цього року були відраховані з університетів, втратила свої місця через рішення внутрішніх систем контролю якості освіти в самих вишах. Проте 5805 студентів вищої освіти були відраховані за результатами перевірок, проведених Державною службою якості освіти.

"Можливо, виключення студентів не слід сприймати як позитивне явище для освітньої системи. Проте, з іншого боку, це свідчить про високі вимоги наших університетів," - наголосив Винницький.

Він уточнив, що були відраховані саме ті "студенти", які насправді не планували навчатись, а мали намір "використати цей статус для уникнення інших обов'язків".

"Відсутність певних елементів у системі вищої освіти свідчить про її здатність до самоочищення", - зазначив чиновник.

Він також додав, що за поданням ДСЯО правоохоронні органи вже відкрили 8 кримінальних проваджень щодо недоброчесних осіб серед викладацького складу й адміністрації вишів, але загальна кількість таких справ, на жаль, більша.

"Факт відкриття кримінальних справ - це чіткий сигнал: корупції у вищій освіті України немає місця. Тож МОН позбавлено цілий ряд закладів вищої освіти їх ліцензій на провадження освітньої діяльності. Географія випадків дуже широка: від Запоріжжя до Ужгорода, від Миколаєва до Львова. Ми продовжуємо боротьбу із недоброчесними ділками, які дискредитують вищу освіту своїми фейковими "закладами", які у 2023-2024 масово зараховували чоловіків призовного віку (особливо віком 30+ і часто в порушення ліцензійних обсягів), абсолютно публічно заявляючи про свої розцінки за такі дії. Такої профанації системи вищої освіти МОН терпіти не буде", - заявив Михайло Винницький.

Нагадуємо, що Винницький виступає за збільшення вартості навчання в українських вищих навчальних закладах, пропонуючи впровадити європейські ціни. Міністерство освіти і науки України планує запровадити механізм співфінансування освітнього процесу.

#Університет #Європа #Студент #Вища освіта #Львів #Україна #Міністерство освіти і науки України #Ужгород #Вищий навчальний заклад #Запоріжжя #Корупція #Ймовірна причина #Миколаїв #Ліцензія #Компетентність #Правоохоронний орган

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги