Російські окупанти проводять підготовку дітей для участі у війні проти України та ведуть облік "екстремістів": актуальна ситуація в зоні окупації.

У тимчасово зайнятих регіонах нашої держави Росія активізує процес мілітаризації українських дітей. Це здійснюється не лише з метою виховання лояльного агресорові покоління, але й для формування майбутніх військових для своєї армії. Кремль, звісно, не звертає уваги на те, що це є серйозним військовим злочином.

Досліджуйте, які події відбуваються на території України, що знаходиться під контролем Росії, та як окупація позначилася на житті дітей в цьому регіоні, в статті OBOZ.UA.

У дітей вбачають потенційну небезпеку.

На територіях, які були окуповані з 2014 року, а також на тих, що потрапили під контроль Росії після початку повномасштабного вторгнення, загарбники систематично вживають заходів для ліквідації української ідентичності. Якщо доросле населення можна примусити підкоритися через погрози та створення нестерпних умов життя, то з дітьми ситуація інша. Хоча й тут не обійтись без залякувань. Проте, як зазначив співрозмовник OBOZ.UA в українській розвідці, це, в основному, стосується підлітків, які чітко усвідомлюють свою ідентичність та розуміють, що їхнім ворогом є Росія, а не Україна.

"Російські окупанти та їхні поплічники бачать у таких дітях небезпеку і за будь-яку ціну намагаються їх виявити. Найгостріша ситуація зараз у Херсонській та Запорізькій областях, а також на півдні Донецької області. У школах вчителі переконують учнів фактично доносити на однокласників, які можуть мати проукраїнські погляди, або, наприклад, просто у розмові з однолітками "якось не так" висловилися про окупантів і взагалі про Росію. Таким дітям (та їхнім батькам) загрожує небезпека", - каже офіцер.

Зрадництво тут дійсно стало популярним. Наприклад, в Запорізькій області під час "антитерористичного" форуму для молоді окупанти навчали дітей виявляти українських патріотів серед їх однолітків і доносити на них. Цей інструктаж проводили представники Росгвардії.

Згідно з інформацією, наданою Центром національного спротиву, нещодавно в Маріуполі постраждали діти. "Окупаційні сили зафіксували 263 неповнолітніх, серед яких 16 дітей було позначено як "екстремісти" через їхні проукраїнські переконання. Їх змушують проходити психіатричні обстеження або "лікування", - йдеться в повідомленні ЦНС.

Діяльність на випередження

Мілітаризація дітей на захоплених територіях – це серйозна проблема і велике лихо. Діти піддаються систематичній ідеологічній обробці, схожій на ту, що мала місце за часів СРСР.

З раннього віку в дитячих садках закладається уявлення про те, що Україна та західні країни прагнуть їх знищити, тоді як російські військові представлені як "герої-визволителі" і "супер-богатирі".

На жаль, окупанти мають у своєму розпорядженні всі необхідні інструменти та можливості для впливу. Пропаганда починається ще в дитячому садку, але найбільше зусиль вони спрямовують на школярів.

Наприклад, у Кругликівській школі, що розташована в Лутугинському районі Луганської області, російські окупанти примушують дітей брати участь у так званих "урочистостях", присягати на вірність окупаційній владі та долучатися до рухів "Рух перших" і "Орлята Росії". Варто зазначити, що це не є добровільним: на учнів та їхні сім'ї чинять тиск, погрожують їм та використовують маніпуляції.

За інформацією, наданою Центром національного спротиву, нещодавно в Луганському економіко-правовому ліцеї-інтернаті імені "Молодої гвардії" окупанти вручили учням звання віце-сержантів після того, як вони склали присягу на вірність Російській Федерації.

У Луганську, за останні шість місяців, понад тисячу підлітків та 300 вчителів курсу "Основи безпеки та захисту батьківщини" пройшли військову підготовку у центрі "Воїн".

Учні та студенти, проходячи "виробничі практики", займаються збором дронів та освоюють управління безпілотними літальними апаратами. Цей процес активно відбувається в Донецькій, Луганській, Запорізькій і Херсонській областях. Суть у тому, що противник розглядає вміння керувати БПЛА як одну з найважливіших навичок під час підготовки до служби в армії.

Це не лише питання підлітків. У тимчасово окупованій Макіївці (Донецька область) перемогу в конкурсі з управління безпілотниками "Повітряний патруль" здобув... десятирічний хлопець.

Найбільша військова організація в Росії, заснована за ініціативою Кремля для підготовки майбутніх військовослужбовців, називається "Юнармія". Наприклад, на території, що перебуває під окупацією в Донецькій області, вже близько 5 тисяч українських дітей стали її учасниками (в 2024 році - понад 600).

Наприклад, в Будинку юнармійців, який було зведено в Донецьку, розміщене сучасне обладнання для навчання вогневій підготовці юних патріотів, зокрема, лазерний тир. Взимку заплановано проведення зборів "юнармійців" на полігонах у Криму, причому вони відбудуться спільно з контрактниками армії країни-агресора.

"Це частина масштабної політики Кремля - мілітаризація дітей. Окупанти намагаються перетворити підлітків на лояльних до окупації "солдатів", які готові воювати проти своєї батьківщини. Природно, що таке залучення до армії Росії є серйозним злочином", - кажуть у ЦНС.

Впливи життя під окупацією

Згідно з інформацією, отриманою від джерел OBOZ.UA, які займаються організацією та підтримкою виїзду українців з територій, підконтрольних окупантам, тривалість перебування дітей в умовах окупації прямо пропорційна тяжкості наслідків.

"Через лежачого близького родича одна родина із Запорізької області довгий час не могла виїхати на підконтрольну Україні територію. Чоловік із дружиною не знали, чи це вийде взагалі. А побоюючись за свого сина (йому у 2022 році було 10, зараз - 13) ), просто боялися сказати в його присутності щось зайве - адже дитина могла без задньої думки поділитися з друзями", - розповіла нам волонтерка.

Батьки перебували в постійному стані тривоги та страху, намагаючись захистити свою дитину. Після окупації їхнього населеного пункту хлопчик деякий час навчався дистанційно в українській школі, але незабаром "неблагонадійна родина" стала жертвою доносу сусідів. Представники окупаційної влади пригрозили батькам, що можуть позбавити їх батьківських прав і забрати сина, тому дитина почала відвідувати школу, де вчителі, звичайно ж, проводили ідеологічну обробку.

Дітей залучали до підтримки "визволителів", навчали їх плести маскувальні сітки та збирати посилки для окупантів на фронті. У навчальні заклади постійно приходили "герої СВО", які ділилися байками про "подвиги" армії агресора. Це, безумовно, залишило свій слід... Нам вдалося допомогти родині з сином втекти з окупованих територій, і коли вони прибули на вільну українську землю, батьки не стримували сліз радості, а хлопчик... впав в істерику, побачивши наших захисників та українську символіку. Йому було дуже страшно! Це справжня трагедія. Потрібна була допомога психолога, і попереду ще багато викликів, - зазначила волонтерка.

Вона впевнена, що в умовах окупації захистити дітей від російської ідеології майже неможливо. Тому важливо вжити всіх заходів, щоб підтримати українців у їхньому прагненні виїхати з цих територій. Поки є ще час.

#Росія #Україна #Радянський Союз #Психолог. #Українська мова #Військова окупація #Школа #Українці #Донецьк #Військова служба #Херсонська область #Крим #Злочин #Дитячий садок #Безпілотний літальний апарат #Луганська область #Донецька область #Маріуполь #Екстремізм #Солдате! #Ідеологія #Московський Кремль #Запорізька область #Мілітаризація #Луганськ #Лутугинський район #Військова розвідка #Військова присяга #Вогнева підготовка #Гвардія #Воїн. #Макіївка

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги