У вступі до своєї книги Фразе-Фразенко зазначив, що зазнав політичних переслідувань в Україні, і з території США прагнутиме захистити українську культуру, яка "опинилася під загрозою зникнення".
Український кінорежисер, поет та музикант Олександр Фразе-Фразенко покинув Україну і вирушив до США в умовах війни. У своїх виступах він поділився переживаннями щодо утисків та загроз свободі слова, які стали причинами його еміграції. Про це повідомила програмна директорка Львівського книжкового форуму та перекладачка Софія Челяк у публікації на "Фейсбук".
"На початку повномасштабного конфлікту я зустріла його у своєму районі. Він просто прогулювався, але раптом зник і з'явився в Америці. Відверто кажучи, як людина, яка відмовилася від багатьох стипендій у міжнародних університетах, зокрема в США, бо вважаю, що потрібно залишатися тут і бути корисною для своєї країни, я оцінювала ситуацію через призму власного досвіду. Мені не сподобалася ця історія про те, як він поїхав", -- поділилася вона.
Софія Челяк відкрила, що не планувала ділитися цією історією, якби не один важливий момент – Фразе-Фразенко випустив у США книгу під назвою "FAQ Ukraine". В анотації до цього видання зазначається, що він активно займався волонтерством в Україні, а також пережив політичний тиск і утиски свободи слова.
"Протягом першого року війни Росії проти України він залишався в країні, активно брав участь у волонтерському русі та працював продюсером для BBC та інших світових ЗМІ. Але під тиском основного політичного дискурсу та постійних погроз, не бажаючи поступатися своїм правом на свободу слова, він відчував себе змушеним залишити країну. Сьогодні він невтомно виступає за майбутнє української культури, яка перебуває під загрозою зникнення, у світовому масштабі", -- йдеться в анотації до книги режисера.
Директорка Львівського книжкового форуму передала вітання 35-річному режисеру і порадила рятувати американську культуру, бо з порятунком української "ми самі справимося".
Олександр Фразе-Фразенко -- український кінорежисер, поет, перекладач, музикант. Співзасновник кінокомпанії "OFF Laboratory". Став відомим завдяки своїм повнометражним документальним фільмам про українських поетів-модерністів, зокрема: "Чубай" (2014), "Дім на сімох вітрах (2015), "Акваріум в морі" (2016). Автор десяти поетичних книжок.
Перекладач і упорядник першої україномовної книжки віршів Джима Моррісона ("Вибрані вірші", 2013). Як музикант працює в стилях вільної імпровізації, інді-року та репу, дискографія налічує близько 50 альбомів.
Нагадуємо, що колишній воротар футбольного клубу "Дніпро" Денис Шеліхов уклав угоду з білоруською командою "Славія-Мозир", проте для цього йому довелося переплисти річку Тису.
#Росія #Університет #Поет #BBC #Продюсер #Україна #Історія #Директор #Facebook #Білорусь #Північна та Південна Америка #Українська культура #Софія #Реп #Свобода слова #Поезія #Вірш (поезія) #Перекладач #Музикант #Імпровізація #ФК "Дніпро #Джим Моррісон #Інді-рок