Рейтинг підтримки Трампа знижується: американці стурбовані його амбіціями до влади, згідно з опитуванням Reuters/Ipsos.

Надмірно радикальні рішення президента не викликають схвалення серед виборців.

Підтримка президента Дональда Трампа впала до рекордно низького рівня з моменту його повернення до Білого дому, повідомляє Reuters, спираючись на результати шістиденного опитування. Громадяни США все більше стурбовані його спробами збільшити свої повноваження.

Згідно з результатами опитування, лише 42% респондентів схвалюють діяльність Трампа на посаді президента.

Цей показник становить менше ніж 43% три тижні тому, а в перші години після інавгурації 20 січня він досягав 47%.

Початок президентства Трампа вразив його політичних супротивників: він виділився численними указами, які значно укріпили його вплив на державні структури, а також на приватні установи, зокрема університети та юридичні компанії.

Хоча рівень схвалення Трампа все ще вищий, ніж був упродовж більшої частини каденції його попередника-демократа Джо Байдена, результати опитування вказують на те, що багатьом американцям не до вподоби його спроби карати ліберальні університети та самостійно призначити себе головою ради директорів Центру Кеннеді -- провідної культурної інституції у Вашингтоні.

81% з понад 4000 опитаних висловили думку, що президент США повинен виконувати рішення федеральних судів, навіть якщо вони йому не подобаються.

57% опитаних, серед яких третина республіканців, висловили незгоду з думкою, що "президент США має право зупиняти фінансування університетів, якщо його не влаштовує їхня робота".

Трамп звинувачував університети в недостатній боротьбі з антисемітизмом і заморозив мільярди доларів державного фінансування, у тому числі понад $2 млрд -- для Гарвардського університету.

Також 66% опитаних вважають, що президент не повинен контролювати провідні культурні інституції, такі як національні музеї й театри.

Минулого місяця Трамп наказав Смітсонівському інституту -- найбільшому музейному й науковому комплексу США -- прибрати "неправильну" ідеологію з експозицій.

По всіх ключових темах -- від інфляції та імміграції до податків і верховенства права -- кількість незадоволених діяльністю Трампа перевищує кількість тих, хто її схвалює.

Навіть на імміграції, яка вважається його найсильнішою позицією, 45% висловили підтримку, тоді як 46% -- незгоду.

59% опитаних -- включаючи третину республіканців -- заявили, що Америка втрачає довіру у світі.

Близько 75% громадян США вважають, що Трамп не має права висувати свою кандидатуру на третій термін. Проте сам він не раз підкреслював своє бажання це зробити, незважаючи на те, що Конституція США чітко забороняє подібну можливість.

Серед республіканців, 53% висловлюють незгоду з можливістю третього терміна Трампа.

#Університет #Президент (державна посада) #Дональд Трамп #Органи державної влади #Північна та Південна Америка #Республіканська партія (США) #Reuters #Джо Байден #Верховенство права #Лібералізм #Вашингтон, округ Колумбія #Ідеологія #Повноваження #Податок #Долар #Імміграція #Інавгурація #Білий дім #Антисемітизм #Інфляція #Конституція Сполучених Штатів Америки

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Україна і НАТО узгодили основні напрямки діяльності JATEC, повідомляє Генеральний штаб.
Остання значна класична гонка весняного сезону. Ознайомлення з Льєж - Бастонь - Льєж.
Незважаючи на торговельні суперечки, Китай передає Сполученим Штатам унікальні місячні мінерали.
Теги