Пулітцерівська премія оприлюднила імена лауреатів: хто стане володарем престижної нагороди - Радіо Максимум.

Ракета, запущена з території Росії, зруйнувала житло фіналістки шоу "Голос країни-13" у Мирнограді.

Пулітцерівський комітет оголосив переможців літературних номінацій премії 2025 року. Їх урочисто представили у Колумбійському університеті США.

У розділі "Художня література" нагороду отримав американський письменник Персіваль Еверетт за свій роман "James", який був опублікований видавництвом Doubleday, згідно з інформацією на веб-сайті премії.

Досліджуйте також: Тарас Цимбалюк вперше поділився, чому вирішив приєднатися до проекту "Холостяк".

Цей твір є оригінальним переосмисленням класичної оповіді про Гекльберрі Фінна, надаючи можливість висловитися персонажу Джіму. Він висвітлює абсурдність расової ієрархії та глибоко досліджує питання сімейних зв'язків і свободи.

У номінації "Загальна документальна література" (General Nonfiction) нагороду присуджено історикові Бенджаміну Натансу за книгу "To the Success of Our Hopeless Cause: The Many Lives of the Soviet Dissident Movement", що вийшла друком у Princeton University Press. Журі відзначило масштабність дослідження й глибину оповіді про історію радянського дисидентства.

У 2025 році Пулітцерівську премію в номінації "Історична книжка" вперше присудили двом авторам - Едді Л. Філдс-Блек за книгу про визвольний рейд Гаррієт Табмен і Кетлін Дюваль за панораму історії корінних народів Північної Америки.

У категорії "Біографія" нагороду отримав Джейсон Робертс за свою подвійну біографію про Ліннея та Бюффона. У сфері мемуарів особливо виділилася графічна книга Тесси Халлз, що розкриває тему травми, яка торкнулася трьох поколінь жінок.

У поезії перемогла Марі Хоу зі збіркою віршів про самотність і духовність. У категорії "Драма" нагороду здобув Бренден Джейкобс-Дженкінс за п'єсу про спадщину афроамериканської родини.

#Радянський Союз #Сполучені Штати #Північна Америка #Ракета. #Драма #Продуктивність #Самотність #Біографія #Поезія #Вірш (поезія) #Журі конкурсу #Абсурд. #Мемуари #Духовність #Пулітцерівська премія #Видавництво Принстонського університету #Нехудожня література #Doubleday (видавець) #Гаррієт Табмен #Карл Лінней #Корінні народи #афроамериканці

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Румунія стоїть на порозі важливих змін, - Олег Постернак.
Штучний інтелект з самого початку свого існування. Google відкриє можливість використання свого чат-бота Gemini для дітей віком до 13 років.
Атака "Шахеда" на житловий комплекс: жителі Шевченківського району Києва відновлюються після нічного обстрілу.
Теги