Проблематика медичних офіцерів на передовій та підготовка військових фахівців через стажування в НАТО.

У 2024 році Командування медичних сил Збройних сил України запровадило дві нові програми підготовки офіцерів медичної служби та бойових медиків для фронтової роботи. Ці ініціативи дозволили українським оборонним силам отримати близько 2300 нових медичних спеціалістів. Більше інформації можна знайти в статті OBOZ.UA.

Як отримати звання офіцера медичної служби

З початку повномасштабної агресії з боку Росії багато медичних працівників було мобілізовано до армії. Однак, вони не мали змоги використовувати свої професійні знання та навички у повній мірі. Справа в тому, що статус військового медика можуть отримати лише особи з офіцерським званням. Раніше медичні університети мали військові кафедри, що дозволяли випускникам здобути звання молодшого лейтенанта запасу, але в даний час такі кафедри стали досить рідкісним явищем.

Тому часом виникають парадоксальні ситуації: ось є у бойовому підрозділі професійний хірург чи травматолог, але служити навіть у медичному пункті батальйону (низовий рівень медичних сил ЗСУ) він не може. Не належить. Бо не офіцер, а просто рядовий. Але ця проблема вже вирішується.

"У нас існує Українська військово-медична академія, яка, зокрема, здійснює підготовку та перепідготовку офіцерів медичної служби для сил оборони. Мобілізовані, які шість років навчалися у цивільному медичному вузі, і тим більше, що мають медичну практику - люди досвідчені, тому часу на перепідготовку їм багато не треба", - каже OBOZ.UA начальниця управління підготовки штабу Командування медичних сил ЗСУ, полковник Ярослава Семирунчик.

Як вона розповідає, у військово-медичній академії запроваджено курс підготовки офіцерів медичної служби, які проходять військову службу на заклик під час мобілізації та не мають офіцерського звання.

"Спочатку кандидати отримують звання сержанта, що є першим етапом на шляху до офіцерського статусу. Потім проходять курс, тривалістю 40 днів, з яких 22 дні присвячені онлайн-навчанню, після чого проводяться заліки. Другий етап програми включає 18 днів зборів, іспитів та надання звання молодшого лейтенанта медичної служби. Наразі за цією програмою підготовлено 251 фахівця", - зазначає Ярослава Семирунчик.

Які знання та навички здобувають на курсах тактичної медицини у школі?

Крім офіцерських курсів, у підпорядкуванні Командування медичних сил ЗСУ з'явилася навчальна військова частина, яка здійснює підготовку військовослужбовців із тактичної медицини. Це для тих, хто медичні університети не закінчував, але має певні навички та бажання стати бойовим медиком.

"Ми навчаємо всім аспектам тактичної медицини, включаючи накладення турнікетів, переливання крові та багато іншого. Для тих, хто хоче дізнатися більше, вся необхідна інформація викладена у наказі №436 Міністерства оборони України, у третій колонці таблиці", - повідомив OBOZ.UA начальник групи тактичної медицини Командування медичних сил Збройних Сил України, старший сержант Микола Компанієць.

За словами представників, у 2024 році в рамках програми тактичної медицини для українських оборонних сил було підготовлено близько 2000 медиків та інструкторів бойового профілю. Багато з них також мають можливість проходити стажування в країнах НАТО.

#Університет #Військовослужбовці #Збройні сили України #Російська імперія #Медицина #НАТО #Мобілізація #Агресивна війна #Міністерство оборони (Україна) #Номер військової частини #Батальйон #Сержанте. #Хірург. #Тактичний догляд за пораненими в бою #Молодший лейтенант #Українська військово-медична академія #Травматологія #Рядовий (звання) #Старший сержант #Полковнику.

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги