Робін Данніган, посолка США в Грузії заявила, що рішення прем'єрміністра Грузії зупинити курс на вступ країни до Європейського Союзу є черговим кроком у низці дій, які "знову ставлять під сумнів відданість цього уряду західному шляху".
Вона також закликала "Грузинську мрію" переглянути свої дії та повернути Грузію на шлях інтеграції в ЄС і Захід, а також на шлях демократії, як того бажає переважна більшість представників народу Грузії.
У Тбілісі тривають протести на підтримку європейських цінностей, під час яких правоохоронні органи вдаються до надмірної сили щодо демонстрантів. Більше ста грузинських дипломатів, включаючи послів і консулів, що представляють країну в різних куточках світу, підписали відкритий лист, в якому висловили незадоволення рішенням уряду Грузії призупинити переговори про вступ до Європейського Союзу.
Дипломати заявили, що рішення, оголошене правлячою партією "Грузинська мрія" 28 листопада порушує конституційне зобов'язання країни щодо членства в ЄС. Таке рішення викликало протести, що призвели до сутичок на вулицях грузинської столиці.
Посол Європейського Союзу в Грузії висловив, що рішення офіційного Тбілісі фактично відкласти свою заявку на членство в ЄС до 2028 року "розбиває серце".
Він також засудив насильство поліції проти протестувальників на проєвропейській демонстрації. Там поліція застосувала водомети, перцеві балончики і сльозогінний газ проти молодих протестувальників, обурених антиєвропейським рішенням.
Робін Данніган зауважила, що заява грузинського уряду негайно викликала "похвалу" з боку Кремля, що посолка вважає примітним і промолвистим фактом.
Вона також зазначила, що в ніч на 29 листопада люди, які були в Тбілісі, стали очевидцями жорстокого поводження поліції з затриманими протестувальниками та журналістами.
"Я звертаюся до уряду з проханням визнати право громадян Грузії на мирні акції протесту та забезпечити свободу преси в їхньому висвітленні без будь-яких перешкод," - наголосила посол США.
29 листопада Міністерство внутрішніх справ Грузії оголосило про арешт 43 осіб. У прес-релізі зазначено, що внаслідок протесту 32 співробітники поліції отримали травми, коли деякі учасники акції намагалися зламати металеві бар'єри, встановлені біля парламенту.
Три університети в Тбілісі оголосили про призупинення навчального процесу через спалахи заворушень. Водночас ряд бізнес-асоціацій, серед яких торгові палати США, Європейського Союзу та Німеччини, висловилися проти зупинки переговорного процесу.
Крістіан Вагнер, представник Міністерства закордонних справ Німеччини, прокоментував протести в Грузії, зазначивши: "Ми спостерігаємо, що багато громадян Грузії висловлюють незгоду з політикою уряду, що демонструє прагнення більшості населення до європейської інтеграції".
Вагнер наголосив, що люди мають право на демонстрації та висловив очікування, що співробітники служби безпеки "утримаються від будь-якого насильства". "Я вважаю, що зараз дуже важливо вийти на конструктивний і політичний діалог", - додав він.
В статті використано матеріал Reuters.
#Університет #Насильство #Німеччина #Поліція. #Грузія (країна) #Тбілісі #Демократія #Європейський Союз #Міністерство закордонних справ (Україна) #Парламент #Кремль (фортифікаційна споруда) #Політик #Reuters #Дипломат #Грузинська мрія #Сльозогінний газ #Міністерство внутрішніх справ Грузії