Вадим Бойченко, міський голова Маріуполя та голова секції окупованих і деокупованих громад при Асоціації міст України, 28 січня на форумі "Майбутнє в Україні: відновлення та розвиток людського капіталу" презентував результати всеукраїнського соціологічного дослідження "Актуальні проблеми ВПО". Це опитування, яке стало можливим завдяки підтримці уряду Великої Британії, охопило 2428 учасників, серед яких були як внутрішні переселенці, так і жителі приймаючих територій. Серед основних викликів, з якими стикаються ВПО, поряд із проблемою житла, респонденти відзначили й брак робочих місць.
Працевлаштування є ключовим чинником стабільності для людей, які вимушені були залишити свої домівки. Вадим Бойченко підкреслює, що більшість переселенців мають високий рівень кваліфікації, але, незважаючи на це, часто не можуть знайти роботу у нових громадах. Це підтверджується даними дослідження, згідно з якими понад 30% внутрішньо переміщених осіб стикаються з труднощами у пошуку роботи, а 14% взагалі не можуть знайти жодної вакансії. Крім того, слід зазначити, що 85% переселенців отримують зарплату, яка нижча за середні ринкові показники, тобто менше 22 тисяч гривень на місяць. В опитуванні також виявилося, що найбільше людей турбує брак фінансів (44,8%) та невизначеність майбутнього (31,3%). Через ці обставини багато з них змушені економити на найнеобхідніших речах, таких як їжа та одяг.
"І це при тому, що ми постійно чуємо, що на ринку праці не вистачає кадрів, а деякі підприємства починають залучати працівників з інших країн, наприклад Бангладешу, Індії та країн Африки. ВПО -- це понад 5 мільйонів людей, число яких постійно збільшується. Понад 30% з них -- це півтора мільйона людей, які не можуть знайти собі роботу", -- зазначає Вадим Бойченко
Для покращення ситуації група спеціалістів підкреслює, що існує потреба в ефективній системі, здатній забезпечити злагодженість між програмами працевлаштування та перенавчанням і вимогами ринку праці.
"За рахунок підготовки ВПО ми можемо надати необхідні кадри для підприємств з великим потенціалом зростання, наприклад, у військово-промисловому комплексі, або з суттєвим дефіцитом персоналу, як у комунальному секторі. Таким чином ми повернемо людей в економіку, даємо їм можливість жити та розвиватись в Україні, а також закриємо необхідні ринку кадри", -- підкреслює Вадим Бойченко
Наприклад, у центрах допомоги ВПО "ЯМаріуполь" за сприяння USAID та GIZ розпочато ініціативу з працевлаштування для маріупольців, які отримували підтримку від професійних рекрутерів. Це дало змогу більше ніж 4 тисячам переселенців з Маріуполя знайти роботу у нових громадах.
"Україна повинна стати привабливою для своїх громадян! Нам необхідно не лише забезпечити нові робочі місця, а й створити ефективну систему працевлаштування та перекваліфікації на всіх рівнях - як національному, так і регіональному. Це включає в себе пропозиції вакансій з хорошими зарплатами, можливостями для кар'єрного зростання та умовами для особистісного розвитку. Ми повинні змагатися за наших людей з європейськими країнами, щоб українці поверталися додому, усвідомлюючи, що тут їх чекають перспективи, стабільність та яскраве майбутнє!" - підкреслив Вадим Бойченко.
Нагадуємо, що форум під назвою "Майбутнє в Україні: відновлення та розвиток людського капіталу" зібрав разом представників урядових структур, міжнародних та національних організацій, місцевої влади, депутатів Верховної Ради та експертів у відповідній галузі. Цей захід відбувся в рамках третього модуля навчальної програми "Школа відновлення громад" за підтримки Асоціації міст України.
"Школа відновлення громад" була заснована Асоціацією міст України спільно з громадською організацією "Маріуполь.Реборн". Цей проєкт реалізується за підтримки Уряду Великої Британії в межах програми UK International Development, а також за участі Міжнародного республіканського інституту (IRI Ukraine) у партнерстві з компаніями Метінвест та SCM. Освітніми партнерами ініціативи виступають Метінвест Політехніка та Національний університет "Києво-Могилянська Академія".
#Європа #Сполучене Королівство #Одяг #Україна #Школа #Українці #Сміливіше. #Міський голова #Організація громади #Капітал (економіка) #Економіка #Національний університет "Києво-Могилянська академія #Їжа #Ринок праці #Внутрішньо переміщена особа #Індія #Маріуполь #Дефіцит #Африка #Агентство США з міжнародного розвитку #Метінвест #Міста України #Бангладеш #Соціологічне дослідження #Асоціація міст України #Фірма #Німецька асоціація міжнародного співробітництва