
Це метод, щоб показати тварині свої благі наміри.
Фахівці з Університету Сассекса у Великій Британії провели дві серії експериментів, щоб дослідити, як коти реагують на повільне моргання. Це може виявитися формою комунікації між людьми та їхніми улюбленцями, повідомляє ScienceAlert.
Напружений і нерухомий погляд кішок розглядається ними як ознака можливого ризику. Коли ці тварини відчувають спокій і комфорт, вони повільно змикають і розмикають повіки. Якщо ж людина наслідує цю поведінку, коти інтерпретують це як "котячу усмішку", що було підтверджено дослідниками.
У першому дослідженні взяло участь 21 тварина, яка взаємодіяла зі своїми господарями. На початку експерименту була зафіксована кількість повільних кліпань у певний проміжок часу. Потім власники повинні були сісти на відстані метра від свого домашнього улюбленця і повільно моргати, коли той на них дивиться. Результати дослідження підтвердили гіпотезу: коти кліпали частіше у відповідь на погляд господаря, ніж коли залишалися на самоті.
У другому експерименті взяли участь 24 коти. Дослідження проводили з ними за аналогічною методикою, але на цей раз до тварин наближалися незнайомі дослідники, які навіть простягали руки. Результати показали, що коти частіше моргали у відповідь і швидше підходили до нових людей, ніж у випадках, коли ті не використовували кліпання. Вчені вважають, що такий спосіб комунікації сприяє передачі добрих намірів і допомагає завоювати довіру котів.
Дослідники раніше звертали увагу на те, що еволюційний процес котів і собак відбувається в зворотному напрямку. Черепи порід з плоскими та гострими мордочками стають дедалі більш схожими за структурою.
#Сполучене Королівство #Кіт. #Череп. #Гіпотеза #Еволюція #Тварина #Пес. #Університет Сассекса