Освітній омбудсмен поділилася своїми думками щодо загроз, пов'язаних з оптимізацією вищих навчальних закладів в Україні.

Освітній омбудсмен Надія Лещик поділилася інформацією про наміри Міністерства освіти продовжити реформування системи вищої освіти через оптимізацію навчальних закладів. Водночас, в ході об'єднання університетів можуть виникнути певні ризики, зокрема, можливість втрати роботи викладачами або ж ситуація, коли студенти не отримають дипломи через анулювання ліцензії навчального закладу.

У ході злиття вищих навчальних закладів можуть з'явитися певні ризики, зокрема, викладачі можуть втратити свої робочі місця, а студенти - не отримати дипломи через можливу втрату ліцензії університетом. Цю інформацію було озвучено в програмі "Є розмова", як повідомляє кореспондент Укрінформ.

"Я прокоментую щодо оптимізації та злиття закладів вищої освіти. Ми отримуємо багато звернень з цього приводу. Але нещодавно було звернення щодо злиття 2-х закладів вищої освіти технічного спрямування. І я завжди вивчаю докладно які спеціальності, скільки студентів, аспірантів та ін. В одному закладі виявилось дійсно більше спеціальностей технічного спрямування, але невелика кількість студентів. А в іншому - величезна кількість студентів та аспірантів, (що вже наводить на певні висновки), та попри технічне спрямування закладу, більшість спеціальностей - гуманітарні", - розповіла Лещик.

За її словами, в Україні дійсно не вистачає спеціалістів технічних спеціальностей. Тому омбудсман підтримала створення одного великого ЗВО технічного спрямування.

"Надзвичайно важливо, щоб злиття відбувалося в правильний спосіб. Це дозволяє студентам продовжити навчання за своєю спеціальністю в іншому вищому навчальному закладі. При цьому потрібно забезпечити дотримання їхніх прав і надати науково-педагогічним та науковим працівникам можливість працювати у своїй галузі. Отже, мета полягає в тому, щоб злиття не вплинуло на їхні права," - зазначила омбудсмен.

Лещик підкреслила, що процес оптимізації вищих навчальних закладів несе ризики для викладацького складу, оскільки нові умови праці можуть не відповідати їхнім очікуванням. Крім того, освітній омбудсман розповіла про випадок, коли внаслідок оптимізації одного з університетів студент залишився без можливості отримати диплом.

"Я маю справу, про яку вже обговорювала з представниками Міністерства освіти. Один військовий закінчив університет, успішно захистив магістерську роботу та здав усі екзамени, але досі не отримав диплом. Проблема полягає в тому, що у навчального закладу забрали ліцензію через його низький рівень освіти. Ми наразі працюємо над вирішенням цієї ситуації," - зазначила вона.

Як повідомлялося Укрінформом, Міністерство освіти і науки має намір зменшити кількість державних вищих навчальних закладів до 100. Оптимізація вищої освіти стала предметом обговорення в суспільстві завдяки регулярним ініціативам МОН України. Серед нещодавніх заходів можна відзначити: запровадження грантової системи для фінансування навчання, пропозиції щодо компенсації витрат на навчання з державного бюджету в різних форматах, приватизацію державних вищих навчальних закладів, встановлення орієнтовних цін на освітні послуги, експеримент з вибором ректорів через наглядові ради університетів, а також об'єднання і укрупнення навчальних закладів.

Не так давно уряд прийняв рішення про реорганізацію Донбаського державного технічного університету. Це рішення було ухвалене з метою вирішення низки проблем, що виникли у діяльності вищих навчальних закладів, які були переміщені з тимчасово окупованих територій, на які держава звертає особливу увагу. В рамках реорганізації університет планується приєднати до Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

#Університет #Журналіст #Укрінформ #Студент #Учитель #Суспільство #Ректор (академії) #Міністерство освіти і науки України #Вищий навчальний заклад #Держава (політичний устрій) #Експеримент #Ступінь магістра #Аспірантка #Ліцензія #Приватизація

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Косатки демонструють бажання ділитися їжею з людьми: дослідники зафіксували 34 такі інциденти.
Петро Яцик: перший меценат сучасності - Радіо Максимум
Освітній омбудсмен поділилася своїми думками щодо загроз, пов'язаних з оптимізацією вищих навчальних закладів в Україні.
Теги