Один із найпопулярніших музеїв техніки на планеті відзначає своє сторіччя.

Німецький музей в Мюнхені, що його відкрили 7 травня 1925 року, знайомить публіку з досягненнями науки і простою мовою розповідає про проривні технології сучасності та про новинки техніки різних епох.

Німецький музей у Мюнхені, який є одним із найбільш відвідуваних музеїв природознавства та техніки у світі, відзначає своє сторіччя. Головна будівля закладу була відкрита для відвідувачів 100 років тому. Це важливе свято не залишилося поза увагою політичних діячів Німеччини та видатних вчених. У святковій церемонії також взяли участь молоді люди, які представили свої уявлення про майбутнє.

Федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр підкреслив важливість "обґрунтованої впевненості в майбутньому", яку створюють виставки, присвячені історії науково-технічного прогресу, організовані цим культурним закладом. За його словами, освітня та дослідницька діяльність не тільки сприяє визнанню нових технологій, але й зміцнює довіру до науки, вносячи "необхідний вклад" у розвиток демократії.

Штайнмаєр, який водночас обіймає посаду почесного голови Німецького музею, закликав німців не піддаватися "сліпій ейфорії або страху перед майбутнім, котрий паралізує", а розібратися в можливостях, які відкривають перед суспільством нові технології. Водночас президент ФРН висловив стурбованість ситуацією навколо низки поважних університетів США, на діяльності котрих відбилися резонансні рішення нинішньої американської адміністрації. Подібні обмеження вже зараз завдають шкоди науці, заявив Штайнмаєр. Світу необхідно більше людей, котрі захищають свободу досліджень, додав він.

Німецький музей став "місцем, яке надихає і залишає відвідувачів з новими знаннями", акцентував увагу міністр науки і мистецтв Баварії Маркус Блуме. Він підкреслив, що команда цього культурного закладу, разом із генеральним директором Вольфґаном Геклем, вміє доступно і зрозуміло донести до аудиторії різноманітні наукові досягнення — від паровозів до квантових комп'ютерів. Таким чином, музей виконує важливу місію "закріплення прогресу" в свідомості суспільства, зазначив Блуме.

Оскар Фон Міллер, інженер та один із перших розробників у сфері гідроенергетики, вважається "батьком" Німецького музею. Цей технічний музей був заснований у 1903 році, але протягом тривалого часу не мав власного приміщення. Згодом муніципальні органи Мюнхена надали дозвіл на зведення будівлі на маленькому острові в річці Ізар. У 1906 році було закладено фундамент, на церемонії присутніми були останній німецький імператор Вільгельм II та принц Баварії Луїтпольд. Однак реалізувати будівництво музею на той час не вдалося через труднощі, спричинені Першою світовою війною та економічною інфляцією.

Основна будівля музею була урочисто відкрито 7 травня 1925 року, і це святкування тривало кілька днів. На той час цей музей вважався найбільшим у світі закладом, присвяченим природознавству та техніці. Сьогодні його структура включає п'ять різних майданчиків, серед яких є філіали в Бонні, Нюрнберзі та Обершлайсхаймі. В головному корпусі наразі триває реконструкція, яка має завершитися до кінця 2028 року.

У минулому році Німецький музей прийняв близько 1,5 мільйона відвідувачів, з яких майже половину складали діти та підлітки. Лише за кілька днів до свого ювілею заклад відзначив приход стомільйонного гостя.

На Музейному острові в Мюнхені досі можна знайти вражаючі зразки технічної геніальності, такі як планер Отто Лілієнталя, шифрувальна машина "Еніґма" та перший комп'ютер - обчислювальну машину Z3, створену Конрадом Цузе. Колекція музею містить понад 125 тисяч експонатів, серед яких є навіть шматок місячної породи, що налічує 3,7 мільярда років, а також підводний човен U-1 вагою майже 100 тонн.

Сто років тому відкриття Німецького музею святкували декілька днів. На 10-11 травня з нагоди 100-річного ювілею теж запланована масштабна програма, вхід вільний. Принцип "наука - для всіх" завжди був ключовим для культурного інституту, зазначив його керівник Вольфґанґ Гекль.

#Університет #Музей #Оскар #Інженер #Свідомість #Суспільство #Президент (державна посада) #Німеччина #Північна та Південна Америка #Демократія #Природничі науки #Глава держави #Принц #Німці #Квантові обчислення #Перша світова війна #Мюнхен #Баварія #Науковий прогрес #Бонн. #Нюрнберг #Планер (вітрильник) #Німецький музей #Франк-Вальтер Штайнмаєр #Маркус Блюм #Конрад Цузе #Президент Німеччини #Вільгельм II #Оскар фон Міллер #Музейний острів #Вільгельм II, німецький імператор #Ісар. #Паровоз

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Папа Лев XIV: які наслідки його обрання для України?
Рогліч проти Аюсо: дебют Ван Арта. Огляд Джиро д'Італія-2025.
Витрати на навчання для контрактників зростуть: Освіта у затребуваних спеціальностях в університетах стане дорожчою.
Теги