Керівниця НАУ висловилася щодо зростання вартості навчання у вищих навчальних закладах: чому люди готові витрачати 160 тисяч гривень на приватний дитячий садок, але не прагнуть заплатити 60 тисяч за вищу освіту?

Виконувачка обов'язків ректора Київського авіаційного інституту (раніше відомого як Національний авіаційний університет) Ксенія Семенова пояснила причини підвищення вартості навчання у вищих навчальних закладах. Вона на прикладі підпорядкованого їй інституту повідомила, що ціни на навчання коливаються від 25 до майже 60 тисяч гривень. Крім того, студенти мають можливість проживати в гуртожитку, ціна якого становить від 800 до 1500 гривень на місяць.

У своєму пості на Facebook вона зазначила, що ціни на приватні дитячі садки в Києві коливаються від 120 до більш ніж 160 тисяч гривень на рік. Що стосується найдешевших приватних шкіл, то їх вартість починається з 100 000 грн. Семенова висловлює здивування, що українці готові інвестувати значні кошти в приватні навчальні заклади, тоді як вища освіта здається їм дорогою.

"Чому люди готові витрачати 160 тисяч гривень на рік за приватний дитячий садок і пів мільйона на приватну школу, але не готові заплатити 60 тисяч за вищу освіту? Щось тут не так. Якщо ви не пропонуєте конкурентоспроможну якість, а лише знижені ціни, це свідчить про те, що ваш студент не зацікавлений у якості навчання. Він вибере навчальний заклад, де вартість нижча, навіть якщо там не потрібно наполегливо вчитися — адже мета лише отримати диплом. І так, попит на це існує. Поширений аргумент: як можна вимагати оплату за вищу освіту в умовах війни, коли люди зазнали фінансових труднощів? Це справжня маніпуляція." – зазначила керівниця університету.

Вона згадала про ціну навчання в Київському авіаційному інституті.

Вона зазначила, що Міністерство освіти та науки встановило значні ціни на найбільш затребувані спеціальності, де в деяких випадках спостерігається конкуренція навіть на контрактні місця. На думку освітянки, для тих, хто щиро прагне отримати освіту, існує безліч альтернатив. Зокрема:

Семенова також звернула на популярну серед українців думку, що вся молодь виїде до Польщі, щоб здобувати вищу освіту там. Проте, за її словами, у хороших вишах також існує конкурс на вступ та встановлена висока вартість за навчання. Тоді як університети низької якості є будь-де.

"Ідея про те, що держава зобов'язана забезпечити кожного тим, що йому особисто подобається і потрібно, виглядає наївно і дитячо. Адже бюджетні кошти не з'являються з нічого. Щодо масового виїзду людей до Польщі, це точно не зумовлено лише індикативною собівартістю. Відзначимо, що якісні польські університети не приймають всіх підряд. Туди потрапити або непросто, або досить дорого. А заклади, які пропонують легкий доступ до освіти, існують як у нас, так і в Польщі. Тому варто зазначити, що українці не масово вступають до Ягеллонського університету, якщо що", - підкреслила голова НАУ.

Вона також звернулася до ректорів закладів вищої освіти, які бояться піднімати вартість навчання. Освітянка підкреслила, що виші мають катастрофічно малі надходження з бюджетів, з яких навіть не має з чого вкладати в інфраструктуру. Водночас, згідно з опитуванням минулорічних студентів НАУ, визначальним фактором для молоді стала не ціна, а умови навчання, проживання та освітні програми.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що Винницький вказав на причини, чому ціна контрактного навчання підвищиться до 50 тисяч гривень.

#Університет #Київ #Студент #Вища освіта #Українці #Facebook #Ректор (академії) #Міністерство освіти і науки України #Вищий навчальний заклад #Бюджет #Держава (політичний устрій) #Польський народ #Українська гривня #Національний авіаційний університет #Гуртожиток #Ягеллонський університет

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Дослідження вказує на те, що хакери з Китаю активізували свої кібератаки на тайванську напівпровідникову промисловість.
В Туреччині до тюремного ув'язнення засудили головного опонента Ердогана – мера Стамбула.
Справу Епштейна може бути важко ігнорувати, адже вона ризикує затягнути за собою президентство Трампа: розслідування лише посилило розбіжності серед прихильників MAGA.
Теги