Успішне завершення останнього етапу клінічних випробувань прокладає шлях до отримання санкції від регуляторних органів для препарату.
У США завершено фінальну фазу клінічних досліджень вакцини проти ВІЛ, яка продемонструвала надзвичайну ефективність - 99%. Про це у понеділок, 2 грудня, повідомив американський дослідницький університет Emory University.
Назва вакцини - Ленакапавір. Її слід вводити двічі на рік.
Зазначається, що ліки були протестовані на тисячах добровольців з різних вікових категорій та соціальних верств.
"Випробування показали здатність вакцини стимулювати імунну систему до вироблення специфічних антитіл, які блокують поширення вірусу в організмі", - вказується у результатах дослідження.
Як пояснили дослідники, вакцину було розроблено на основі технології мРНК, яка раніше забезпечила успіх у створенні вакцин проти COVID-19.
"Експерти зазначають, що новий метод, застосований у створенні вакцини, забезпечує можливість її адаптації до різних варіантів вірусу, що є особливо актуальним з урахуванням його генетичних змін."
Вони зазначили, що новостворена вакцина стане особливо корисною для осіб, які не мають можливості вживати щоденні пероральні препарати, а також для тих, хто входить до групи підвищеного ризику.
Сьогодні ВІЛ продовжує бути однією з найбільших загроз для громадського здоров'я. Згідно з інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, більше 38 мільйонів людей по всьому світу мають цей діагноз.
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) дала зелене світло вакцині від компанії Bavarian Nordic для імунізації підлітків проти мавпячої віспи.
У США набуде чинності рішення, яке дозволяє трансплантацію органів між людьми, що мають ВІЛ
#Коронавірус #Генетика #Організм #Медикаментозне лікування #Всесвітня організація охорони здоров'я #Вакцини #ВІЛ-ІНФЕКЦІЯ #Вірус #Антитіло #Штам (біологія) #Імунна система #Університет Еморі #Віспа #Трансплантація органів #Здоров'я