Під час дослідження у Канаді оцінять безпеку і початкову функціональність чипа, який дозволяє людям з паралічем усіх чотирьох кінцівок керувати зовнішніми пристроями за допомогою думки.
У Торонто, лікарня University Health Network оголосила, що вона стане місцем проведення високотехнологічної нейрохірургічної процедури.
Neuralink вперше продемонструвала свою технологію імплантації "ниток" для зчитування інформації в мозок влітку 2019 року. Основною метою цієї розробки є надання можливості паралізованим людям управляти комп'ютерами і смартфонами лише за допомогою думок. Ілон Маск має надію, що в майбутньому ця технологія дозволить людям спілкуватися телепатично та вивчати іноземні мови через завантаження знань безпосередньо в мозок.
У серпні 2020 року компанія Neuralink, заснована Ілоном Маском, досягла значного успіху, імплантувавши свині чіп, який можна порівняти з "Fitbit для вашого мозку". Ця інноваційна технологія дозволила бездротово з'єднати мозок свині з комп'ютером, відкриваючи нові горизонти в нейронауках та можливостях інтеграції людського і машинного інтелекту.
У лютому 2021 року дослідницька команда здійснила успішну імплантацію нейротехнології в мозок мавпи, в результаті чого тварина змогла освоїти навички гри у відеогру.
У 2022 році компанію почали звинувачувати у смертельних експериментах над тваринами, адже вона "вбила" майже 1500 тварин. У травні 2023 року регулятор США все ж дозволив Neuralink випробування мозкових імплантатів на людях.
На даний момент Neuralink продовжує випробування свого пристрою, що має на меті підтримати людей з ушкодженнями спинного мозку. Перший пацієнт, якому у березні цього року було імплантовано мозковий чип, вже здатний самостійно грати у відеоігри, переглядати веб-сторінки, публікувати в соціальних мережах і керувати курсором на своєму ноутбуці, користуючись лише своїми думками.
У серпні було здійснено імплантацію мозкового чипа другій особі.
#Соціальна мережа #Лікарня #Інтернет #Канада #Параліч #Інтегральна схема #Торонто #Відеогра #Кінцівка (анатомія) #Череп. #Мозок #Блешня (інструмент) #Телепатія. #Маска #Спинний мозок #Мавпа. #Комп'ютер. #Телефон #Сус (рід) #Ноутбук