Що відомо про перші випробування чипів Neuralink на людях у Канаді
Вказується, що основною метою даного дослідження є аналіз безпеки та первинних функціональних характеристик імплантів, що надають можливість людям з обмеженими можливостями та квадриплегією управляти пристроями силою думки.
Першу операцію з імплантації планують реалізувати в медичному закладі University Health Network у Торонто.
На території США чіпи Neuralink було вживлено двом пацієнтам. Один з них активно використовує пристрій для гри у відеоігри та створення 3D-дизайну.
У компанії активно працюють над створенням інтерфейсу мозок-комп'ютер, який буде сприяти покращенню рухової активності у пацієнтів з обмеженими можливостями, а також допоможе відновити зір.
У вересні Neuralink здобула статус "проривного пристрою" від Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) для свого експериментального імпланту, який має на меті відновлення зору.
Компанія Neuralink мільярдера Ілона Маска успішно провела вживлення свого чіпа у мозок другого пацієнта.
На сьогоднішній день відомо, що цей пацієнт, подібно до першого, також зазнав травми спинного мозку. Мільярдер повідомив, що 400 електродів імплантату в мозку другого учасника дослідження функціонують. При цьому на веб-сайті Neuralink зазначено, що чіп обладнаний 1024 електродами.
Neuralink уперше представила технологію вживлення в мозок ниток, які зчитують інформацію, влітку 2019 року.
Маск вважає, що в майбутньому імплантати зможуть забезпечити телепатичне спілкування та дозволять завантажувати знання іноземних мов безпосередньо в мозок.
У серпні 2020 року Neuralink успішно імплантувала чип свині, підключивши її мозок до компʼютера. У лютому 2021 року компанія успішно вживила нейроімплант у мозок мавпи і навіть навчила її грати у відеогру.
#Медикаментозне лікування #Канада #Інтегральна схема #Торонто #FDA #Інтерфейс (обчислювальний) #Відеогра #Мозок #Блешня (інструмент) #Електрод #Телепатія. #Маска #Спинний мозок #Мавпа. #Свиня