
Робота з батьками іноді складніша за навчання дітей
Вчителька початкових класів Наталя Говорищева в одному зі своїх TikTok відео щиро поділилася труднощами, з якими стикаються педагоги не лише під час навчання дітей, а й у взаємодії з їхніми батьками. Вона зазначила, що спілкування з батьками іноді є більш виснажливим, ніж робота з учнями в класі.
"Під час навчання в педагогічному університеті мені ніхто не розповів, що існує безкоштовний додаток до дитини — це її батьки. З дитиною можна знайти спільну мову, її можна навчити, виховати гарні манери. Але співпраця з батьками виявляється більш складною. Не всі з них готові стати партнерами, однодумцями, визнавати авторитет вчителя," — зазначила Говорищева.
Вона зазначила, що вищі навчальні заклади не забезпечують майбутніх вчителів необхідними знаннями для взаємодії з батьками, попри те, що це є важливою та вимогливою складовою їхньої діяльності. Саме батьківська недовіра або опір можуть суттєво ускладнити навчальний процес.
Після оприлюднення відео в соцмережах розгорілася дискусія. Частина користувачів підтримала вчительку, наголошуючи, що саме родина має першою формувати повагу до школи. Інші ж наполягають: батьки насамперед мають бути на боці своєї дитини.
"У нас у ліцеї є традиція: на день учителя батьки проводять уроки. Один батько після уроку стояв, як паралізований, і сказав, що мені треба пам'ятник поставити", -- написала користувачка Анастасія.
"Вчителі ведуть боротьбу на трьох напрямках: з адміністрацією, з батьками, а вже потім -- з учнями", -- зазначив Євген Волошин.
Інші коментатори підкреслили, що у підготовці педагогів дійсно недостатньо уваги приділяється навичкам взаємодії з батьками. "Я пройшла п'ять курсів з дитячої психології, але жоден з них не стосувався співпраці з батьками", — зазначила Марина.
Нагадаємо, що сучасні школярі пишуть, "як курка лапою": вчителька назвала неочікувану причину
Нещодавно ми ділилися інформацією про те, що є суттєвим для батьків і їхніх дітей: які спеціальності можуть зникнути в найближчому майбутньому та як правильно обрати професійний шлях.
#Університет #Учитель #Ліцей #Параліч #Психологія #Курка. #Влада (соціологія) #Пам'ятник