Освіта у вигляді гри, а ролі вчителів-предметників у школах перейдуть до тьюторів: така неочікувана ідея освітянина викликала обурення серед українців.

Українці висловили невдоволення щодо пропозиції директора дистанційної школи Unicorn School, Володимира Страшка, про реформування шкільної системи, що передбачає усунення вчителів-предметників. Він запропонував ідею заміни традиційних вчителів універсальними тьюторами, які виконуватимуть роль наставників або репетиторів, і зможуть організувати навчальний процес так, щоб учні самостійно досліджували навколишній світ у форматі гри.

У своїй Facebook-сторінці Страшко зазначив, що економічна ситуація в Україні не дозволяє забезпечити вчителям адекватну заробітну плату, що призведе до зменшення їхньої чисельності, про що свідчать дослідження. Тому слід вже зараз почати готуватися до швидкого скорочення числа педагогічних працівників у школах і кардинально переглянути освітню систему.

Українців обурила така ідея, вони наголосили, що професія учителя - одна з найбільш престижних у прогресивних країнах. Учителі не лише дають знання з предмета, а й виховують у дітей норми поведінки, емоційний інтелект щодо.

У чому полягає ідея Володимира Страшка:

Роль вчителя як єдиного джерела інформації втратила свою актуальність: сьогодні, щоб отримати нові знання, не потрібно дочекатися уроку — всю необхідну інформацію можна знайти на смартфоні.

Викладачі стикаються з конкуренцією з боку студій, які інвестують величезні суми в створення привабливого та інтригуючого контенту. Проте це не свідчить про те, що роль вчителя повністю втрачає свою актуальність;

Багато дітей не виявляють бажання вчитися, проте з радістю відвідуватимуть школу, якщо навчальний процес буде проведено у формі гри. Для цього необхідні не лише вчителі з певних предметів, а й педагоги, які володіють міждисциплінарними знаннями та здатні створити таке середовище, де діти можуть самостійно досліджувати навколишній світ.

В підсумку, ми маємо: якісний контент і комфортне офлайн-середовище, організоване під наглядом педагогів-тьюторів. Учні під час занять не просто слухатимуть лекції, а активно взаємодіятимуть, залучатимуться до командних змагань і навчатимуть один одного.

У коментарях до публікації користувачі висловлюють думку, що варто частіше акцентувати увагу на темі зарплат для вчителів та інвестувати кошти в підготовку кадрів. Крім того, українці вважають, що не всім дітям підходить навчання в ігровому форматі.

На публікацію також відреагувала у Facebook кандидатка психологічних наук, соціальна психологиня, журналістка Ольга Духніч. Вона вважає, що для навчання дитини обов'язково потрібен дорослий. Крім того, життя "в принципі задоволення" не наближає до реальності, а навпаки, набудує захисні механізми, щоб від реальності якомога швидше втекти.

"Щоб розпочати процес навчання, людині потрібно в один момент залишити гру. Це може звучати сумно, але має своє виправдання. Гра існує лише для задоволення, тоді як навчання, як і будь-яка інша діяльність, має свою мету, результати та наслідки. Якщо дитина не займається навчанням, не має чіткої мети і не отримує результатів (оцінок, зворотного зв'язку, що може призвести до фрустрації), вона не здобуває знань. Навчання має бути складним процесом, який розвиває не тільки емоційні механізми, але й волю," - зазначила експерт.

Освіта є важливим аспектом психічного розвитку, і для її ефективного здійснення необхідна підтримка дорослого. Процес навчання залежить від ставлення дорослого до знань, які він передає дитині. Водночас у дитини можуть виникати безліч ідей, які вона здатна реалізувати у співпраці з однолітками, самостійно, у рамках проектної діяльності або за допомогою сучасних технологій.

"Проте роль вчителя є незамінною. Він виступає як суб'єкт, що навчає іншого суб'єкта, вносячи в його життя (ой, як складно) фрустрацію, а також допомагає навчитися впоратися з нею та перетворити на досвід. Саме тому в освітньому процесі важливі оцінки, домашні завдання та предметні вчителі. Це створює можливість для навчання, а не лише для розваг, наближує до реальності, а не відштовхує від неї, і, зрештою, сприяє дорослішанню", - вважає Духніч.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше українці розкритикували нову схему оцінювання школярів, запропоновану МОН. Критерії оцінювання предмета мають чотири рівні, кожен з яких складається з 3 балів (у підсумку має бути оцінка за 12-бальною шкалою).

#Журналіст #Учитель #Емоції #Психолог. #Українці #Facebook #Міністерство освіти і науки України #Знання #Інформація #Інтерфейс (обчислювальний) #Психологія #Економіка України #Розчарування #Предмет (філософія) #Розвідка

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
В захопленій Макіївці на Донеччині окупанти запустили новий центр для військової підготовки молоді.
Протягом періоду повномасштабної агресії число вчителів зменшилося майже на 40 тисяч, повідомляє Міністерство освіти і науки.
"Шлях динозаврів": дослідники виявили незвичайні сліди, що мають вік понад 160 мільйонів років (фото)
Теги