Міністерство освіти і науки врахує кількість "бюджетників" у закладах вищої освіти під час оптимізації мережі університетів - Винниця.

Заступник голови МОН пояснив, про що свідчить кількість студентів, які навчаються на бюджеті в тому чи іншому ЗВО.

Якщо у закладах вищої освіти менш як третина абітурієнтів вступають "на бюджет", то для Міністерства освіти та науки це є так званою червоною лінією. І цей фактор враховуватимуть при скороченні мережі університетів, зазначив розповів у інтерв'ю ZN.UA заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький, з яким поговорила Оксана Онищенко.

"Наприклад, у результатах вступної кампанії. Як відомо, найсильніші студенти навчаються державним коштом -- отримують бюджетні місця або гранти за широким конкурсом, за результатами НМТ (національний мультипредметний тест - ред.). Якщо в закладі вищої освіти менш як третина студентів при вступі отримали державну фінансову підтримку, це означає, що заклад не здатний привабити вступників із хорошими балами, а навпаки, цікавить тих, хто має низький бал. Для нас рівень менш як 30% вступників із державною підтримкою -- це така червона лінія", - зазначив Винницький у відповідь на питання, у чому проявляється відставання деяких закладів.

За його словами, якщо в навчальному закладі лише невелика частина абітурієнтів є талановитими, а 70-80% з них мають низький результат на НМТ, це вказує на наявність серйозних проблем. Винницький підкреслив, що в Україні існує чимало державних і приватних вишів, які вже досягли цієї критичної точки.

Заступник голови Міністерства освіти і науки України повідомив, що раніше приватні заклади вищої освіти пояснювали невелику кількість бюджетних місць бажанням уникнути взаємодії з державною бюрократією. Саме тому вони відмовлялися від бюджетних квот. Однак, як зазначив Винницький, цього року запроваджено нову систему грантів, яка дозволяє студентам з високими балами отримувати фінансову підтримку від держави та використовувати її на свій розсуд. Тепер стало очевидно, куди саме спрямовують свої кошти вступники з високими результатами. Він підкреслив, що деякі заклади, які є привабливими для талановитих абітурієнтів, розташовані в прифронтових зонах, тоді як менш популярні університети знаходяться в Києві або на заході України.

"Коли ми будемо аналізувати питання оновлення освітніх установ, зокрема, кого об'єднувати в рамках укрупнення, важливим критерієм стане відсоток студентів, які отримують державну фінансову підтримку для здобуття вищої освіти. Адже чим вищий цей показник, тим більш привабливим заклад стає для талановитих абітурієнтів", - підкреслив Винницький.

За словами заступника голови Міністерства освіти і науки, проблема відставання університетів помітна, зокрема, на заході України. Натомість вищі навчальні заклади на сході демонструють інноваційні підходи в освітньому процесі. Як зазначив Винницький, спостережуване розшарування не завжди є наслідком війни, а скоріше результатом різної управлінської ефективності в різних університетах.

#Університет #Київ #Студент #Вища освіта #Міністерство освіти і науки України #Вищий навчальний заклад #Абітурієнт #Дзеркало тижня. Україна #Західна Україна

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Університет італійського міста Аквіла став новим членом Глобальної коаліції українських студій, повідомила Олена Зеленська на офіційному сайті Президента України.
Гарвардський університет може опинитися під загрозою втрати акредитації внаслідок скарг на прояви антисемітизму, повідомляє Delo.ua.
Штучний інтелект трансформує вартість знань: яким чином університетам слід реагувати на нові виклики.
Теги