Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на прес-службу підприємства.
IT-компанії, такі як SoftServe, GlobalLogic і Genesis, а також провідні енергетичні та металургійні компанії Ріната Ахметова, зокрема ДТЕК і Метінвест, взяли участь у реформі вищої освіти, повідомляє Forbes Ukraine.
Різноманітність підтримки для підприємств вражає - вона включає стипендії для студентів і викладачів, модернізацію навчальних програм, створення лабораторій, а також зведення нових університетів і інститутів.
У березні 2021 року компанія Метінвест оголосила про намір створити свій власний технічний університет.
"Кількість висококваліфікованих інженерів помітно зменшилася. З країни почали активно емігрувати талановиті фахівці", - зазначив генеральний директор холдингу Юрій Риженков у 2021 році.
Загальна сума інвестицій компанії в університет перевищила 500 мільйонів гривень. Серед них 290 мільйонів гривень було виділено на проектування та зведення навчального корпусу в Маріуполі.
У Маріуполі будівництво корпусу розпочалося до початку війни. Хоча конфлікт і захоплення міста внесли свої корективи, проєкт продовжує реалізовуватися.
"Наша мрія непідвладна руйнації," - зазначає ректор університету Олександр Поважний. У вересні 2022 року навчальний заклад розпочав свою діяльність у Запоріжжі.
Від власного корпусу відмовилися, натомість організували наукові лабораторії - на підприємствах холдингу не лише в Запоріжжі, а й у Кривому Розі та Камʼянському. Частина занять відбувається у приміщеннях холдингу в Києві.
"Метінвест Політехніка" випускає бакалаврів, магістрів і навіть має власну аспірантуру. У ній навчають не лише металургів, гірників, а й програмістів та бізнес‐аналітиків - загалом 34 освітні програми. З 2022 року студентами навчального закладу стали понад 1000 людей. Пари проводять як офлайн, так і онлайн.
Університет має короткострокові курси підвищення кваліфікації, які закінчили приблизно 700 людей. З досягнень - випускниками закладу цього року стали перші 143 магістри, більшість із яких -- співробітники підприємств холдингу.
"Мета - щоб студент, який закінчив наш університет, був готовим із першого дня працювати на конкретному підприємстві, маючи практичні навички", - пояснює Поважний. Навчальні програми запроваджують і коригують відповідно до запиту бізнесу.
Для глибшого розуміння потреб бізнесу, "Метінвест Політехніка" сформувала академічні ради для семи освітніх напрямків. Серед них: металургія, гірництво, охорона праці, екологічні технології, автоматизація виробничих процесів, програмування, а також бізнес-аналітика і менеджмент бізнес-процесів.
З початку повномасштабного вторгнення "Метінвест" уже виділив 8 мільярдів гривень для підтримки України та її населення. З цієї суми 4,4 мільярди гривень пішли на потреби збройних сил у рамках військової ініціативи "Сталевий Фронт Ріната Ахметова". Крім того, з моменту початку війни компанія сплатила понад 50 мільярдів гривень податків та зборів до бюджетів різних рівнів в Україні.
#Університет #Київ #Вища освіта #РБК-Україна #Інженер #Ректор (академії) #Бюджет #Інвестиції #Бізнес #Ступінь бакалавра #Українська гривня #Запоріжжя #Корпоративна група #Генеральний директор #Програміст #Інформаційні технології #Ступінь магістра #Маріуполь #Стипендія #Кривий Ріг #SoftServe #Металургія #Програмне забезпечення #ДТЕК #Метінвест #Автоматизація #Forbes (журнал) #Рінат Ахметов #Genesis (гурт) #Бізнес-процес