Заступник міністра освіти та науки України Михайло Винницький поділився інформацією про стан справ у цій сфері в Європі.
Міністерство освіти і науки оголосило про скорочення кількості медичних університетів. Студенти, які обирають медичні спеціальності, повинні спочатку здобути базову вищу освіту в традиційних закладах вищої освіти, а потім продовжувати навчання на спеціалізованих медичних факультетах.
Про це заявив заступник міністра освіти та науки України Михайло Винницький в ефірі вебінару "МедОсвіта: Шлях до змін". Він порівняв ситуацію у країнах Європи та Україні.
Вінницький зазначив, що в Європі існує всього чотири медичні університети, тоді як в Україні їх налічується цілих 15. Він вважає, що з часом в медичних спільнотах сформується усвідомлення того, що модель медичного інституту або факультету в рамках класичного університету є більш конкурентоспроможною, ніж окремий навчальний заклад.
Він зазначив, що реалізація цієї ідеї не відбудеться примусово в найближчий період. Проте, спеціалізовані медичні навчальні заклади вищого рівня є пережитком радянської епохи.
На сьогоднішній день підготовка спеціалістів у галузі охорони здоров'я здійснюється у вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладах різних рівнів акредитації (I-IV). Серед них можна виділити: 64 медичних коледжі, 47 училищ та їх філій, 2 інститути медсестринства, 12 медичних університетів, 2 медичні академії, 1 національний фармацевтичний університет, а також 3 академії для післядипломної освіти. Шість медичних університетів і одна медична академія післядипломної освіти мають національний статус. Важливо зазначити, що дипломи українських навчальних закладів сьогодні здобувають широкий міжнародний авторитет, а рівень професійної підготовки оцінюється високо іноземними роботодавцями.
Раніше "Телеграф" писав, як підняти зарплати вчителів і лікарів. Економіст назвав несподіване джерело грошей.
#Університет #Європа #Лікар #Вища освіта #Радянський Союз #Сміливіше. #Міністерство освіти і науки України #Коледж #Вищий навчальний заклад #Фармацевтика #Факультет (підрозділ) #Інститут #Рівень акредитації #Економіст