Корупція в Україні: рівень оцінки різко знижується - Фінансовий портал bigmir)net

79,4% населення та 76% представників бізнесу в Україні вважають корупцію другою за важливістю проблемою, поступаючись лише російській збройній агресії. Це показали результати дослідження "Корупція в Україні 2024 року: сприйняття, розуміння, поширеність", опубліковані Національним агентством із запобігання корупції (НАЗК).

У 2024 році ситуація з корупцією в Україні зазнала значного погіршення. Згідно з опитуваннями, 69,1% населення (+7,9 в.п. у порівнянні з 2023 роком) та 57% представників бізнесу (+10,7 в.п.) зафіксували збільшення корупційних проявів. Песимізм серед громадян став ще більш помітним.

91,4% громадян та 83,1% представників бізнесу вважають, що корупція в країні посилилася за останній рік (на 3,5 та 1,8 в.п. більше, ніж у 2023 році). Ці тенденції спостерігаються із 2022 року.

Антикорупційні зусилля державних установ отримали менш позитивну оцінку у порівнянні з 2023 роком, хоча й залишаються на вищому рівні, ніж у 2021 році.

Попри загальне усвідомлення масштабів корупції, у 2024 році лише 18,7% населення та 23,2% підприємців мали досвід стикання з корупційними випадками.

Опитані вважають, що найбільші загрози корупційних проявів спостерігаються в галузі будівництва та в питаннях, пов'язаних із землею. Крім того, високі показники корупції відзначаються в системі охорони здоров'я, правоохоронних органах, сервісних центрах Міністерства внутрішніх справ, а також у вищих навчальних закладах і під час процесів підключення та обслуговування комунальних послуг.

Протягом чотирьох років поспіль митні органи продовжують утримувати лідерство в рейтингу найбільш корумпованих секторів серед підприємців. Окрім цього, значні рівні корупції спостерігаються в галузі постачання комунальних послуг, роботи правоохоронних установ та в будівельній індустрії.

Окрім того, 9,2% населення та 4% підприємств виявилися ініціаторами корупційних практик. Водночас, 18,3% громадян і 11,6% бізнесменів стали жертвами корупції, зустрічаючись із вимогами неформальних платежів від представників державних структур та організацій.

Дослідження було здійснено компанією Info Sapiens за запитом НАЗК.

Раніше ми писали про те, чи є шанс закінчити війну в 2025 році.

#Університет #Підприємництво #Російська імперія #Органи державної влади #Бізнес #Корупція #Правоохоронний орган #Агресія #Міністерство внутрішніх справ (Україна) #Охорона здоров'я #Митниця #Корупція в Україні #Національне агентство з питань запобігання корупції

Читайте також

Найпопулярніше
Древко на гербі
У бібліотеку Ірландії повернули книгу, яка була втраченя більш ніж 50 років.
Акторку з популярного серіалу "Сексуальне виховання" викликали до суду у справі про сексуальне насильство: деталі ситуації.
Актуальне
Реформа старшої освіти: реалізація змін у Буковині.
Не зустрічалися десятиліття: розповідь про порятунок пенсіонерки з Покровська.
"Я прибула в Україну в розпал війни," - зазначила Лін Велтон, авторка антології про захоплення Бучі.
Теги