
Дмитро Джугалик Автор новин на Mezha.Media. Пишу про те, чим сам активно захоплююся, а саме технології, ігри та кіно.
Китайські вчені розробили бездротового робота, що, за їх словами, є найменшим і найлегшим у світі. Однією з його ключових особливостей є можливість змінювати форму для пересування землею або повітрям, повідомляє South China Morning Post.
Команда науковців і дослідників з університетів Цінхуа та Бейхан створила мікроробота, натхненного концепцією LEGO. Цей компактний пристрій має лише 9 сантиметрів у довжину та важить 25 грамів. Його можна ефективно використовувати в екстремальних умовах, зокрема під час рятувальних місій у районах, постраждалих від природних катастроф.
Основою для мікроробота є "морфінований актуатор" - компонент, що перетворює енергію на силу. Команда відзначає, що їх новий актуатор може бути використаний й в інших сферах, як-от для створення медичних пристроїв та компонентів для віртуальної чи доповненої реальності.
"На фоні інших відомих бездротових роботів, наша модель вирізняється найменшими габаритами, легкістю та найвищою швидкістю пересування по поверхні на планеті. Ця особливість значно підвищує витривалість робота при аналогічному енергоспоживанні, а також забезпечує йому кращу адаптацію до навколишнього середовища", - зазначає Чжан Іхуї, професор інженерної механіки в Університеті Цінхуа.
Під час тестування мікроробот здіймався в повітря над об'єктами, а потім здійснював приземлення, після чого активував наземний режим і продовжив свій рух. Ця система переходу між різними режимами дає змогу йому ефективно пересуватися по схилах та інших складних рельєфах на різних висотах.
Чжан також зазначає, що здатен адаптувати мікроробота для різноманітних цілей, включаючи спостереження за навколишнім середовищем та доступ до небезпечних зон. Він підкреслює, що при необхідності робот може переходити в режим пересування по воді.
#Університет #Енергія #Моніторинг #Кінофільм #Китай (регіон) #Природне середовище #Повітря #Робот. #South China Morning Post #Механіка #Швидкість #LEGO #Доповнена реальність